Konferencje
Mobile Trends

Mobilne premiery CES 2014 – smartzegarki, smartokulary i inne gadżety

W poprzednim artykule pisaliśmy o świeżo zakończonych targach CES 2014 i premierach w zakresie smartfonów oraz tabletów.  Tym razem mamy dla Was nowości w zakresie technologii ubieralnych oraz kilka informacji odnośnie pozostałych mobilnych gadżetów.

Smartzegarki i smartopaski

Rok 2014 będzie decydujący dla wszelkich technologii ubieralnych, takich jak smartwatche. Firma Pebble podczas CES zaprezentowała „Steel”, czyli smartzegarek w pełni wykonany z metalu. Zegarek stanowi nieco ulepszoną wersję standardowego smartwatcha od Pebble, wzbogaconą m.in. o Gorilla Glass, nową ładowarkę czy lampkę powiadomień LED. Cechy takie jak wyświetlacz wykonany z e-papieru, wodoodporność, interfejs czy bateria pozostały bez zmian w stosunku do pierwowzoru. Jednakże z całą pewnością zmianie uległ design. Nowe zegarki wyglądają o wiele solidniej i „poważniej”, przypominając bardziej oldschool’owe męskie zegarki na bransolecie, niż plastikowe zegarki dla dzieci.
Ciekawy gadżet może stanowić opaska na nadgarstek Razer Nabu. Podstawową funkcjonalnością jest przesyłanie danych ze smartfona prosto do opaski, znajdującej się na naszej ręce. Ponadto urządzenie śledzi naszą aktywność fizyczną. Opaska składa się z dwóch ekranów. Pierwszy z nich umieszczony jest na wierchu i informuje on o nadchodzących połączeniach, e-mailach czy powiadomieniach z aplikacji. Drugi znajduje się na wewnętrznej stronie bransoletki i wyświetla szczegółowe informacje np. wiadomości. Opaska stanowi ciekawy kompromis pomiędzy smartzegarkami, a opaskami fitness. Ma współpracować ze wszystkimi systemami operacyjnymi.
Zegarek przygotowała także firma Archos, proponująca tańszą alternatywę dla droższych modeli smartzegarków. Zegarek ma współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Smartokulary: Epson Moverio BT-200

Czyżby rosła konkurencja dla Google Glasses? Okulary Epson już od strony wizualnej kuszą swoim stosunkowo małym rozmiarem i wagą. Posiadają sensor ruchu i wyświetlają obraz zarówno 2D, jak i 3D. Wyposażone są także przednią kamerę, dzięki której możemy korzystać z Augmented Reality, czyli rzeczywistości rozszerzonej. Wyświetlacz daje wrażenie oglądania obrazu o przekątnej 320 cali. Posiadają dwurdzeniowy procesor, 1GB RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej.  Okulary współpracują z Androidem 4.0.4.

Super-procesor dla urządzeń mobilnych od NVIDIA

NVIDIA na CES przygotowała robiący wrażenie czterordzeniowy procesor do urządzeń mobilnych Tegra K1. Stanowi on najbardziej zaawansowany procesor mobilny na świecie. Cechują go 192 rdzenie GPU, ogromna wydajność graficzna i energooszczędność. To pierwsza technologia mobilna oferująca jakość grafiki porównywalną z najlepszymi komputerami PC. Procesor otwiera też drzwi do samochodów sterowanych za pomocą urządzeń mobilnych, ponieważ współpracuje z aplikacjami samochodowymi. Wszystkich spragnionych większej dawki technicznych szczegółów zapraszamy do odwiedzenia strony producenta: http://www.nvidia.pl/object/tegra-k1-processor-pl.html.

Kontroler do gier mobilnych dla iOS –SteelSeries Stratus

Ciekawą premierą okazał się także bezprzewodowy kontroler gier dla urządzeń z systemem iOS 7. Ma on pozwolić użytkownikom urządzeń Apple na komfortowe czerpanie rozrywki z gier mobilnych, jakie możemy znaleźć na następujących urządzeniach Apple: iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 5, iPad Mini, iPad Air, iPad 4 oraz iPad Touch 5 generacji. Jest to z pewnością gratka dla wszystkich graczy. Po naładowaniu ma wystarczyć aż na 10 godzin grania.
To już wszystkie premiery mobilne Consumer Electronics Show, jakie dla Was wybraliśmy. Która z premier stanowiła dla Was największe zaskoczenie? Co rozczarowało?

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także