Konferencje

Mobilny system rezerwacji i smartfonowe klucze w hotelach Hiltona!

Globalny potentat branży hotelarskiej, firma Hilton, pochwaliła się swoim nowym pomysłem na mobilny system rezerwacji pokoi, a także planami wdrożenia smartfonowych kluczy w 2015 roku.
Cała idea oparta została na specjalnej aplikacji mobilnej. Goście Hiltona będą mogli przy jej pomocy wybrać interesujący ich pokój i go zarezerwować. Co więcej, aplikacja pozwoli na zakup dodatkowych opcji czy składanie specjalnych zamówień do pokoi.
Wybór ułatwią plany pięter hotelu i zdjęcia pomieszczeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wirtualna recepcja jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, dzięki czemu goście nie będą musieli tracić czasu na zmiany statusów czy konieczność osobistej rezerwacji.
Hilton planuje wdrożyć opisane rozwiązanie do końca 2014 roku, kiedy to mobilny wybór i rezerwacja pokoi będzie dostępna w około 4000 hoteli, co przekłada się na 650 000 pomieszczeń dostępnych z poziomu aplikacji.
Z kolei wspomniane na początku cyfrowe klucze, będą umożliwiać otwieranie i zamykanie pokoi przy pomocy smartfona. Niestety, na to udogodnienie trzeba będzie poczekać co najmniej do przyszłego roku.
Jednak klienci innych hoteli mogą już dziś korzystać z drzwi otwieranych urządzeniem mobilnym. Marriott już od 2006 roku proponuje podobne rozwiązanie, a w ostatnich miesiącach także konsorcjum Starwood Hotels & Resorts (właściciele między innymi Sheratona). Tym co różni inicjatywę Hiltona od dwóch poprzednich jest skala, a także możliwość personalizacji rezerwacji.
Czy hotelarski gigant spopularyzuje nowy trend? Cóż, proces wypierania starych rozwiązań przez nowe nie jest niczym zaskakującym. Być może kolejną „ofiarą” rozwoju technologicznego staną się tradycyjne klucze. Smartfony – a później inne urządzenia mobilne – zastąpią to narzędzie. Najpierw w hotelach, następnie w inteligentnych domach, o których jakiś czas temu pisaliśmy.
Jak Wam się podoba inicjatywa Hiltona? Nie będzie Wam brakować rozmów z recepcjonistą?
Źródło:
http://www.macrumors.com/2014/07/28/hilton-hotel-digital-upgrades/
http://gizmodo.com/hiltons-going-to-make-hotel-room-keys-obsolete-1611992415?

Udostępnij
Zobacz także