Konferencje

Na co zwracać uwagę, wybierając najlepszy Internet dla siebie?

Jakie pakiety Internetu domowego są dostępne na rynku? Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego? Czy warto posiadać bezprzewodowy dostęp do Internetu? Czym jest pakiet „Bezpieczny Internet”? O tym poniżej.
Wybierając domowy Internet i konkretny pakiet, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na prędkość, jaką oferuje dany operator. Jest to uzależnione od tego, do jakich celów chcemy wykorzystywać Internet, np. do oglądania filmów online, grania online czy tylko wysyłania poczty, przeglądania stron i Facebooka. Inne ważne kwestie to usługi dodatkowe, oferowane zabezpieczenia oraz oczywiście wysokość abonamentu.

Różne pakiety dostosowane do różnych potrzeb

Każdy operator, w tym również TOYA oferuje kilka pakietów Internetu tak, by każdy klient mógł wybrać taki, który odpowiada jego konkretnym potrzebom. Pakiety różnią się od siebie przede wszystkim oferowaną prędkością oraz opcjami dodatkowymi. Oto pakiety, spośród których można wybierać:

  • TOYAnet 6 – prędkość 6 Mb/s przy pobieraniu i 2 Mb/s przy wysyłaniu danych, abonament 24 zł
  • TOYAnet 25 – prędkość 25 Mb/s przy pobieraniu i 5 Mb/s przy wysyłaniu danych, abonament 29,90 zł
  • TOYAnet 100 – prędkość 100 Mb/s przy pobieraniu i 15 Mb/s przy wysyłaniu danych, abonament 49,90 zł
  • TOYAnet 150 – prędkość 150 Mb/s przy pobieraniu i 20 Mb/s przy wysyłaniu danych, abonament 54,90 zł
  • TOYAnet 250 – prędkość 250 Mb/s przy pobieraniu i 25 Mb/s przy wysyłaniu danych, abonament 64,90 zł
  • TOYAnet 600 – prędkość 600 Mb/s przy pobieraniu i 50 Mb/s przy wysłaniu danych, abonament 79,90 zł.

W pakietach TOYAnet 6 i TOYAnet 25 usługi WIFI oraz WIFI Plus są dodatkowo płatne, odpowiednio 1,99 zł/miesiąc oraz 4,99 zł/miesiąc. W pozostałych pakietach usługi te są bezpłatne.  Do każdego z pakietów klient otrzymuje: konto i przestrzeń na własną stronę internetową, bezpieczeństwo i stabilność, zdalny dostęp do poczty elektronicznej oraz dodatkowe pakiety bezpieczeństwa.

Internet bezprzewodowy (WiFi)

Dziś mało kto wyobraża sobie korzystanie z Internetu bez bezprzewodowego dostępu do sieci. Z tego typu połączenia korzystają nie tylko smartfony, laptopy, tablety, ale także telewizory i domowe odtwarzacze multimedialne. Taki bezprzewodowy dostęp oferuje także sieć TOYA w opcji WiFi lub WiFi Plus.
WiFi to bezprzewodowy dostęp do sieci na częstotliwości 2,4 GHz w standardzie WiFi 802.11n, wspieranym przez wszystkie dostępne na rynku urządzenia bezprzewodowe.
WiFi Plus to z kolei dostęp bezprzewodowy w standardzie WiFi 802.11n realizowany na dwóch częstotliwościach jednocześnie, tj. 2,4 GHz oraz 5 GHz. Daje to możliwość obsługi w tym samym czasie urządzeń bezprzewodowych starszej generacji oraz tych najnowocześniejszych obsługujących tę drugą częstotliwość. Transmisja w paśmie 5 GHz jest mniej zakłócona, stabilniejsza oraz szybsza. W opcji WiFi Plus obsługiwana jest technologia MIMO w wersji 2×2, która pozwala na jeszcze szybsze korzystanie z Internetu bezprzewodowego.

Pakiet „Bezpieczny Internet”

Z pakietu tego mogą skorzystać wszyscy nowi i obecni abonenci zamawiający dowolny pakiet Internetu w promocji „Warto na dłużej” oraz wszyscy nowi i obecni abonenci dowolnej usługi TOYA. Jest to produkt przygotowany wspólnie z firmą F-secure, liderem rozwiązań antywirusowych. Obsługuje systemy: Windows, Mac oraz Android.
Można wybierać spośród 3 pakietów, tj. pakietu na 2 urządzenia (abonament 9,90 zł), na 3 urządzenia (12,90 zł) oraz na 5 urządzeń (15,90 zł, a w promocji 6,90 zł). Dodatkowo klient otrzymuje darmowe miesiąc aktywacyjny i kolejny.
Wykupienie pakietu daje wiele korzyści, tj.: ochronę przed wirusami i szkodliwym oprogramowaniem, skanowanie oparte na chmurze, narzędzie do oczyszczania systemu z wirusów i szkodliwego oprogramowania (malware), ochronę przeglądania i prywatności, bezpieczne wyszukiwanie, kontrolę rodzicielską: dla przeglądania www, bezpiecznego wyszukiwania treści, czasowe limity przeglądania Internetu, czasowe limitowanie dostępu do aplikacji, kontrolę aplikacji oraz lokalizację zagubionego urządzenia Antyzłodziej, a także zabezpieczenie przed spamem dla poczty elektronicznej.
Ze szczegółową ofertą domowego Internetu można zapoznać się na stronie: https://toya.net.pl/internet.

Udostępnij
Zobacz także