Konferencje

Na jaki głośnik przenośny, bluetooth, JBL się zdecydować?

Głośnik przenośny, bluetooth, JBL sprawdzi się w domu czy plenerze. W dzisiejszych czasach do wyboru jest naprawdę sporo urządzeń, dlatego każdy może wybrać takie, który będzie mu najbardziej odpowiadać. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Warto zauważyć, że mówiąc o głośnikach bezprzewodowych jest to skrót myślowy. Urządzenia te działają na podobnej zasadzie jak klasyczne kolumny podłogowe, które nazywa się głośnikami. Tymczasem są to zestawy głośnikowe, a więc konstrukcje, które zamontowane zostały do odtwarzania różnych zakresów częstotliwości. Parowanie z innymi urządzeniami takimi jak telefon komórkowy jest niezwykle proste i polega na wybraniu odpowiedniego przycisku. 

Głośniki, które obsługują różne rodzaje standardy bezprzewodowe, są na uniwersalnej liście dostępnych urządzeń. Można znaleźć konstrukcje przenośne lub modele stacjonarne, które zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu w domu przy użyciu Wi-fi.          

Na jakie głośniki przenośne się zdecydować? 

Głośnik JBL z pewnością spełni wszystkie nasze potrzeby. Takie niewielkie konstrukcje z łatwością można włożyć do plecaka czy torby. Niektóre niewielkie głośniki można nawet zmieścić w kieszeni u spodni. Dzięki temu głośniki mobilne bez problemu można zabrać ze sobą do znajomych czy na wycieczkę. Większe modele mają za to moc oraz tym samym lepszą jakość dźwięku. Jednak wato pamiętać, że takie produkty mają zwykle wyższe ceny. 

Jeśli chodzi o mniejsze modele JBL, to należy myśleć o kwocie około 500 złotych. Jednak większe urządzania to kwota ponad 1000 złotych. Dobrze jest przemyśleć, jakie mamy potrzeby i na tej podstawie dobrać odpowiedni sprzęt. 

Głośniki – na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Kupując technologię bluetooth, trzeba mieć na uwadze wykorzystanie tych urządzeń w przyszłości. Jeżeli zależy nam, by model był wykorzystywany w terenie, warto wybrać taki, który ma zwiększoną odporność mechaniczną. Poza tym należy zwrócić swoją uwagę na pracę baterii i czas potrzebny na naładowanie. Ważne jest też stabilne połączenie bluetooth. Każde urządzenie, które ma być używane poza domem powinno również posiadać specjalny uchwyt czy wygodne etui. Pozwoli to na swobodne przenoszenie tego urządzenia.  

Przy takich głośnikach trzeba zwrócić swoją uwagę jaka jest łączność bezprzewodowa tego produktu. Zestaw głośnomówiący w głośniku powinien być dostosowany do pomieszczenia, gdzie zamierzamy korzystać z tego urządzenia. Warto też sprawdzić taki parametr jak skuteczność. Dla niektórych ważnym kryterium zakupu może być również design.     

Zalety i wady głośników 

Z pewnością można znaleźć zarówno wady jak i zalety takich urządzeń. Zaczynając od powodów, dlaczego warto zainwestować w taki głośnik, należy wymienić to, że można go podłączyć do wielu urządzeń, na przykład przy użyciu adapter bluetooth. Poza tym taki sprzęt można zabrać w różne miejsca i słuchać muzyki, gdzie tylko chcemy. Dzięki temu, że możliwa jest regulacja głośności można dostosować poziom do potrzeb użytkowników. 

Niektóre modele głośników bezprzewodowych są wodoodporne, więc można zabrać je ze sobą nawet na basen, bez obaw, że nasz sprzęt zmoknie. Poza tym mniejszych rozmiarów głośnik idealnie nada się na prezent dla kogoś. Natomiast, gdy chcemy podłączyć go do komputera, nie musimy posiadać specjalnego kabla. 

Jeśli chcemy przejść do wad, należy zauważyć, że duży głośnik gwarantuje nam lepszy dźwięk niż ten z wbudowanego w laptopie, lecz nie zastąpi nam profesjonalnych głośników. Poza tym do wad można zaliczyć cenę, zwykle na dobry sprzęt trzeba się wykosztować.  

   

Udostępnij
Zobacz także