Konferencje

Najlepsza aplikacja do handlu bitcoinami i dlaczego ważne jest, aby handlować z telefonu komórkowego

Bitcoin to cyfrowa waluta stworzona w styczniu 2009 roku po krachu na rynku nieruchomości. Tożsamość osoby lub osób, które stworzyły technologię, wciąż pozostaje tajemnicą. Bitcoin oferuje obietnicę niższych opłat transakcyjnych niż tradycyjne mechanizmy płatności online i jest obsługiwany przez zdecentralizowany organ, w przeciwieństwie do walut emitowanych przez rząd.

Nie ma fizycznych bitcoinów, tylko salda przechowywane w księdze transakcji, do której każdy ma przejrzysty dostęp, która – wraz ze wszystkimi transakcjami Bitcoin – jest weryfikowana przez ogromną ilość mocy obliczeniowej. Bitcoiny nie są emitowane ani wspierane przez żadne banki, czy rządy, a pojedyncze bitcoiny nie są cenne jako towar. Pomimo tego, że Bitcoin nie jest prawnym środkiem płatniczym, zyskuje na popularności i spowodował uruchomienie setek innych wirtualnych walut, zwanych łącznie Altcoinami.

Dzisiaj handel w Bitcoin szturmem zdobywa świat, rok 2020 pod tym względem jest wyjątkowy. Na całym świecie ludzie wydobywają bitcoiny, Etherum i różne inne formy kryptowalut. Nie ulega wątpliwości, że Bitcoin to wiodąca i najbardziej znana kryptowaluta na całym świecie. Pod względem wartości służy jako cyfrowy standard złota w całej branży kryptowalut i jest używany jako globalny środek płatniczy. Po ponad dziesięciu latach istnienia cena Bitcoina wzrosła z zera do ponad 10000 USD.

Handel kryptowalutami przy użyciu telefonu komórkowego

Jeśli cofniemy się kilkadziesiąt lat wstecz to dowiemy się, że handel odbywał się twarzą w twarz na parkietach giełdowych. Później transakcje były zawierane na parkiecie giełd, a klienci składali zamówienia telefonicznie. Gdy większość giełd stała się elektroniczna, w naturalny sposób klienci zaczęli wchodzić na rynek za pomocą komputerów stacjonarnych i laptopów.

Wkroczyliśmy teraz w nową erę, w której handel odbywa się coraz częściej na urządzeniach mobilnych. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że urządzenia mobilne stają się coraz bardziej rozbudowane, ale także dlatego, że rynki są zautomatyzowane i niektóre giełdy handlują przez całą dobę.

To zmieniło znacznie charakter handlu. Całkiem niedawno handel określany był jako czas spędzany przy biurku, w tym momencie nie jest to już produktywne. Handlowcy planują swoje strategie za pomocą komputera PC lub notebooka, a następnie używają urządzenia mobilnego do monitorowania cen i wykonywania transakcji od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych. Telefon w tej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ daje możliwość w każdym momencie monitorowania na bieżąco sytuacji na rynku. Pomocne w tym może być również kilka narzędzi, np. możliwość ustawiania alertów i składania zleceń limitowanych. Przy wyborze aplikacji warto również zwrócić uwagę, czy charakteryzuje się aktualnymi informacjami o konkretnych kryptowalutach. Dodatkowo często oferowane są zbiory artykułów, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat kryptowalut bezpośrednio od ekspertów. Bardzo ważne jest, aby być na bieżąco z informacjami, które konkretnie Cię interesują w sferze kryptowalut.

Istotne jest, aby mieć dostęp do dobrej aplikacji handlowej lub strony internetowej, która działa poprawnie na telefonie komórkowym i daje możliwość znalezienia brokera, który oferuje kontrakty CFD na kryptowaluty. Plus500 jest brokerem forex i CFD, który koncentruje się na kryptowalutach.

Klienci mogą handlować wszystkimi najbardziej aktywnymi kryptowalutami, w tym Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic i XRP firmy Ripple.

Platforma jest dostępna dla handlowców na całym świecie, a kryptowaluty mogą być przedmiotem handlu w stosunku do dolara amerykańskiego, a także euro.

Broker oferuje swoim klientom kilka interfejsów i platform. Należą do nich aplikacje na Androida i iOS oraz interfejs przeglądarki mobilnej.

Platforma zawiera rozbudowaną sekcję edukacyjną, która pomoże Ci dowiedzieć się o handlu i kryptowalutach.

Dzięki całodobowemu handlowi urządzenia mobilne są idealnym narzędziem do uzyskiwania dostępu do rynków kryptowalut. Na szczęście aplikacje takie jak Plus500 są tak łatwe w użyciu, że można je rozpocząć w ciągu kilku minut. Jeśli martwisz się, że nie wiesz wystarczająco dużo o kryptowalutach, nie obawiaj się – strony edukacyjne szybko pomogą Ci przyspieszyć.

Udostępnij
Zobacz także