Konferencje

Najlepsze aplikacje bankowe – przegląd top3

Rynek bankowy zmienia się i dostosowuje do preferencji i potrzeb klientów. W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie proces wykonywania przelewów czy sprawdzania salda rachunku za pośrednictwem okienka bankowego. Co więcej, bankowość internetowa, choć charakteryzuje się pełną funkcjonalnością, nie umożliwia nam swobody i wygody. Na szczęście praktycznie każdy bank oferuje swoim klientom dostęp do aplikacji mobilnej. Jakie są najlepsze bankowe aplikacje mobilne na rynku? Sprawdzamy oferty największych banków.

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski to niekwestionowany lider na rynku bankowości indywidualnej i firmowej w Polsce. Choć instytucja ta cieszy się popularnością od wielu lat, to jednak nie spoczywa na laurach, tylko oferuje swoim klientom innowacyjne rozwiązania, umożliwiające zarządzanie swoimi pieniędzmi gdziekolwiek jesteśmy. 

IKO to świetnie działająca aplikacja, która już niejednokrotnie była nagradzana na międzynarodowych konkursach – między innymi Retail International Banker. Jaką funkcjonalnością charakteryzuje się IKO? Z poziomu swojego smartfona jesteśmy w stanie załatwić praktycznie każdą sprawę związaną z naszymi finansami – od wykonania przelewu, przez sprawdzanie historii konta, otwieranie produktów bankowych aż do edycji danych osobowych. Aplikacja działa sprawnie, proces rejestracji i logowania jest bardzo intuicyjny, a narzędzie może być zainstalowane na dowolny smartfon, bez względu na system operacyjny. 

Czy IKO ma jakieś minusy? Niektórym osobom może doskwierać brak możliwości zamykania produktów bankowych z poziomu smartfona. W tym celu musimy udać się do oddziału banku. Brak możliwości personalizacji wyglądu aplikacji sprawia również, że interfejs może się szybko znudzić. 

Santander Bank Polska

Santander to kolejny, chętnie wybierany przez Polaków bank, który ma w swojej ofercie możliwość zarządzania swoim kontem za pomocą aplikacji mobilnej. Jak działa aplikacja Santander mobile? 

O pełnej funkcjonalności nie musimy wspominać. Za pomocą Santander mobile możemy dokonać dowolną operację bankową, zupełnie tak samo, jak podczas wizyty w oddziale czy uruchomieniu bankowości internetowej. Santander mobile charakteryzuje się bardzo przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, dzięki czemu nawet osoby niekorzystające na co dzień z aplikacji mobilnych z łatwością nauczą się jej pełnej funkcjonalności. Aplikacja daje nam możliwość logowania się za pomocą numeru PIN czy odcisku palca, co znacząco ułatwia dostęp do finansów. 

Jak wyglądają wady aplikacji mobilnej Santander Bank Polska? Wielu klientów skarży się na niestabilność aplikacji. Często podczas korzystania z niej, aplikacja zawiesza się czy samoistnie wyłącza. Oczywiście są to problemy techniczne, które powinny być szybko wyeliminowane, jednak tworzy to pewną rysę na ogólnym wrażeniu z aplikacji. 

ING 

ING to bank, który jest w Polsce znany ze względu na wiele innowacyjnych rozwiązań, które przecierają szlaki innym bankom. ING jako jeden z pierwszych wprowadził możliwość płatności BLIK. ING również jako jeden z pierwszych zdecydował się na zaprezentowanie swoim klientom aplikacji mobilnej ING Mobile. 

Czym przekonuje nas ING Mobile? Przede wszystkim ogromnym wachlarzem możliwości. Klient ma możliwość pełnego zarządzania swoimi finansami z poziomu smartfona, a co więcej, za pośrednictwem ING Mobile może również sprawdzić finanse w innych bankach. Czy dla klientów ING Mobile czekają jakieś ciekawe oferty? Owszem, często ING oferuje akcje promocyjne, które zachęcają do korzystania z aplikacji na smartfonie. Często klient ma możliwość uzyskania możliwe jak najniższe rrso kredyt gotówkowy, jeśli wniosek zostanie wysłany za pośrednictwem aplikacji. 

Interfejs w postaci okręgów symbolizujących każdy produkt finansowy jest bardzo intuicyjny, wygodny i wygląda estetycznie. Pomimo braku możliwości edycji tła i kolorów aplikacji, każdorazowo logując się do aplikacji, nie będziemy znudzeni. Sam proces rejestracji i logowania do aplikacji mobilnej jest bardzo łatwy. 

Jakieś wady aplikacji ING Mobile? Mało wygodny proces kopiowania numeru rachunku konta, który zawiera, oprócz numeru również stwierdzenie „Mój numer konta”. W przypadku przesłania numeru znajomemu jest to ciekawe rozwiązanie, jednak prowadzi do frustracji, gdy numer ten chcemy skopiować bezpośrednio do pola numeru konta w innym banku. 

Udostępnij
Zobacz także