Konferencje

Największy stacjonarny Hackathon w Europie Atak na Światowy Rekord Guinnessa!

Podczas 48 godzin zmagań uczestnicy będą pracować w grupach max. 6-osobowych, tworząc najlepsze i najbardziej ekstremalne rozwiązania technologiczne dla czołowych firm technologicznych.

– Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah.

Zorganizował już popularne hackathony, m.in. Smogathon, w którym wzięły udział zespoły z 3 kontynentów, oraz niedawny KrakHack – imprezę miejską, na którą z samego Krakowa zgłosiło się aż 200 osób. Dodatkowo za październikowe wydarzenie odpowiedzialna jest agencja eventowa PROIDEA, specjalizująca się w tworzeniu wydarzeń i przestrzeni networkingowej dla branży IT, jak Festiwal 4Developers.

Hasłem eventu jest: EXTREME!

Pomysłodawcy Hackathonu, wspólnie z programistami oraz ludźmi zafascynowanymi nowoczesnymi technologiami nadadzą nowe znaczenie słowu “ekstremalny”. Głównym zadaniem uczestników będzie stworzenie kreatywnego i innowacyjnego rozwiązania dla ludzi żyjących sportami ekstremalnymi – nie znających granic, tak samo jak specjaliści w branży IT.
Organizatorzy dają uczestnikom całkowicie wolną rękę w interpretacji zadania – zachęcając do rywalizacji o nagrody pieniężne (i nie tylko) w kilku kategoriach. Dodatkowo Partnerzy HackYeah przygotują zadania, które będą prezentowane przed eventem w social mediach. Organizatorzy chcą pokazać światu efekty scalenia dwóch ekstremalnie różnych, a jednocześnie podobnych środowisk, by stworzyć coś niesamowitego.
Hackathon będzie miał miejsce w Tauron Arenie Kraków, która jest idealnym obiektem dla wielkich, niezapomnianych i rekordowych wydarzeń. Z tego względu uczyniliśmy kolejny krok – będziemy starali się pobić Światowy Rekord Guinnnessa pod względem ilości programistów w jednym miejscu. Obecny rekord wynosi 1200 Geeków.

HackYeah to z jednej strony wydarzenie testujące umiejętności specjalistyczne oraz dające pole do popisu, ale z drugiej to okazja do spotkania ludzi zajmujących się na co dzień podobnymi projektami. W hackathonach chodzi o rywalizację, ale również świetną zabawę i luźną atmosferę. Zadbamy o to, by każdy uczestnik wydarzenia wrócił z niego z nowymi znajomymi oraz niezapomnianymi wspomnieniami – mówi Sylwia Wojtas z agencji PROIDEA.

Faktem jest, że zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 50 000 osób (Raport Sedlak & Sedlak z 2016 roku).
W trakcie trwania Hackathonu przewidziane są atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Zapewnione są także posiłki, masaże i dostęp do strefy relaksu. Zapisy na www.hackyeah.pl, wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł. Więcej informacji na Facebooku oraz Twitterze wydarzenia. Serwis MobileTrends.pl jest patronem medialnym wydarzenia. W ramach współpracy otrzymaliśmy od organizatorów prezent! Jako nasi fani macie od nas 15% zniżki na kod mobileyeah. Rejestracja na: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/krakow/hackyeah-152914/

Udostępnij
Zobacz także