Konferencje

Naucz się języków z aplikacją na smartfonie

Długie jesienne wieczory to idealny czas na zajęcie się sprawami, które odwlekaliśmy od dawna. Ukończyć kurs online, nadrobić zaległe filmy, przeczytać książki kupione latem — doskonale to znamy. My w tym ponurym okresie postawiliśmy na naukę języków. Kompetencje lingwistyczne są niezwykle ważne, ułatwiają znalezienie pracy, zapewniają szerszy dostęp do zagranicznych informacji czy chociażby dają możliwość oglądania filmów w obcym języku. Powodów do nauki języków znajdziemy mnóstwo, ale najważniejsze są chęci i motywacja. 

Jak znaleźć motywację do nauki języka? 

Małymi kroczkami do celu. Zacznij swoją przygodę od wypisania planu i realnego harmonogramu nauki. Nie stawiaj poprzeczki zbyt wysoko, bo gdy nie będziesz miał czasu lub zadanie wyda się cięższe niż myślałeś, motywacja spadnie. Dobrym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji mobilnej, która będzie przypominać o nauce. My testujemy dziś narzędzie Babbel, dostępne zarówno na telefony z systemem Android oraz iOS. 

Aplikacja Babbel – jak działa?

Aplikacja mobilna daje nam możliwość nauki języka angielskiego oraz niemieckiego. Możemy wybrać naukę od poziomu podstawowego, średnio zaawansowanego, zaawansowanego, business english lub możemy uczyć się różnych najbardziej interesujących nas zagadnień. 

Zapominamy lub po prostu nie chce się w weekend uczyć? Doskonale to znamy. Na początku ciężko jest wyrobić nawyk codziennej nauki. Rozwiązaniem jest aplikacja, która wysyła nam powiadomienia push. Przypominają nam o zajrzeniu do aplikacji i chociażby powtórzeniu tego, czego się nauczyliśmy. Babbel w swoim głównym menu posiada bardzo fajną opcję powtórki. Tutaj możemy utrwalać słownictwo, którego uczyliśmy się na poprzednich lekcjach.

Aplikacja jest wizualnie atrakcyjna i przejrzysta. Interface jest bardzo intuicyjny, więc nowi użytkownicy bez większego wysiłku się w nim odnajdą. Przy pierwszym pobraniu pojawia się krótki tutorial złożony z kilku kart, który informuje o głównych i najważniejszych funkcji Babbel.

Polecamy wypróbować i samemu przekonać się, czy nauka z tą aplikacją przynosi efekty. Każdy użytkownik przez tydzień może przetestować aplikację za darmo. Później koszt roczny wynosi 239,99 zł. Czy to duża kwota? To zależy tylko i wyłącznie od Was. Jeżeli regularnie będziecie używać aplikacji, kwota 20 zł miesięcznie jest niewielka.

Dajcie znać czy byliście zadowoleni! Nam osobiście aplikacja bardzo przypadła do gustu. Nie musimy poświęcać wielu godzin. Wystarczy 20 min podczas przerwy w pracy lub powrotu autobusem do domu i mini lekcje mamy za sobą.

Udostępnij
Zobacz także