Konferencje

„nGO MOBILE”! Ruszają zapisy na konferencję „Sektor 3.0”

Od 8 kwietnia 2014 roku organizacje pozarządowe z całej Polski mogą zgłaszać udział w konferencji „Sektor 3.0”. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie mobilność, m.in. wykorzystywanie smartfonów, praca w chmurze, organizacja wirtualnego biura. Rejestracja trwa do wyczerpania miejsc.
Konferencja „Sektor 3.0” odbędzie się 21 i 22 maja w Warszawie. Pierwszego dnia uczestnicy spotkają się w Centrum Nauki Kopernik. Uroczystego otwarcia konferencji dokona Minister Administracji i Cyfryzacji, Rafał Trzaskowski. Następnie na przedstawicieli organizacji pozarządowych będą czekać prelekcje i 24 warsztaty, prowadzone przez ekspertów z kraju i zagranicy (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Nigerii). Dzięki nim uczestnicy poznają m.in. dziesięć najciekawszych aplikacji dotyczących komunikacji z otoczeniem, dowiedzą się, jak zaprojektować stronę internetową dostosowaną do urządzeń mobilnych, jak za pomocą komórki pozyskiwać środki na cele społeczne. Odbędzie się również osiem debat służących wymianie pomysłów, a przez cały czas w części wystawienniczej spotkania uczestnicy będą mogli obejrzeć pokazy technologii i zapoznać się z produktami i usługami z zakresu technologii mobilnych.
Drugiego dnia będziemy mieli możliwość przyjrzenia się pracy wybranych ośmiu organizacji i partnerów technologicznych konferencji. Warsztaty odbędą się m.in. w fundacjach Inpris, ePaństwo, FRSI oraz w firmach: Intel, Microsoft i Orange.
Konferencja „Sektor 3.0” to jeden z elementów programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”. Program od 2012 roku prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego celem jest promocja wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.
Rafał Kramza, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: ”Sektor 3.0” odbędzie się już po raz czwarty. W tym roku zdecydowaliśmy się skupić na mobilności, żeby podpowiedzieć NGOsom, jak nawet proste, mobilne rozwiązania mogą ułatwić i uatrakcyjnić ich działalność. Będzie jak zawsze ciekawie, angażująco i interaktywnie.
Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: Jest to miejsce dla tych, którzy szukają inspiracji, przykładów i wiedzy, która pozwoli im podjąć właściwie decyzje w sferze technologii.
Podobnie jak w poprzednich latach w konferencji wezmą udział także przedstawiciele biznesu, świata nauki i administracji publicznej, angażujący się w działania na rzecz zwiększenia wykorzystania nowoczesnych technologii w trzecim sektorze.
Partnerem głównym „Sektora 3.0” w tym roku jest firma Intel, zaś technologicznie wspiera go Orange i Microsoft. Patronem konferencji jest Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik. Patronami medialnymi są Gazeta Wyborcza, Newsweek, portal Ngo.pl, MobileTrends.pl, Interaktywnie.com, Kampaniespoleczne.pl oraz Marketer+.

Udostępnij
Zobacz także