Konferencje

Niespodziewana gwiazda czerwonego dywanu

12 marca poznamy laureatów branżowych Oscarów podczas gali Mobile Trends Awards, a już wiemy, kto zdobył oryginalne statuetki. Podczas rozdania najsłynniejszych filmowych nagród nie brakowało gwiazd wielkiego formatu. Mimo że nie było zbyt wielu zaskoczeń czy niespodziewanych zwrotów akcji, to jednak Samsung zrobił niespodziankę. Zaprezentował film promocyjny nowego smartfona. Mimo wielu przecieków do tej pory nie ukazały się oficjalne informacje dotyczące nowego „składanego” smarftona od Samsunga. Aż do gali Oscarów…
Jeżeli ktoś nie śledził tego medialnego wydarzenia, ani tym bardziej spotów reklamowych w jego trakcie, może nadrobić zaległości i obejrzeć nagranie zamieszczonw przez Nilay Patela na twitterze:


Choć w trakcie reklamy nie pada nazwa, prawdopodobnie nowy model zostanie nazwany Galaxy Z Flip. Szczegóły zostaną przedstawione już 11 lutego podczas dedykowanego wydarzenia, na które można zapisać się przez oficjalną stronę Samsung Polska – https://www.samsung.com/pl/

Czym wyróżnia się nowy model?

Sposób składania przywodzi na myśl dawne czasy, kiedy telefony nie były jeszcze smart, za to posiadały klapkę. Film promocyjny prezentuje możliwości elastycznego dopasowania się interfejsu do składanego ekranu. Dzięki temu Galaxy Z Flip ma m.in. umożliwiać odbieranie rozmów video w opcji hands-free. Dodatkowo ekran ma zostać zabezpieczony ultra cienkim szkłem elastycznym na tyle, by nie popękać w trakcie odginania, ale i wytrzymałym, by ochronić wyświetlacz.
Galaxy Z Flip jest spodziewanym mniejszym następcą Galaxy Fold z 2019 (od którego prawdopodobnie będzie tańszy) i konkurentem dla Motoroli Razr.
W co został wyposażony Galaxy Z Flip?

  •     6,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2636 x 1080 pikseli zginany w pionie pokryty ultra cienkim szkłem
  •     Zewnętrzny wyświetlacz 1,06 cala o rozdzielczości 300 x 116 pikseli
  •     Dwa 12MP tylne aparaty (główny i szerokokątny) 10-megapikselową przedni kamerę do wideorozmów
  •     Procesor Snapdragon 855+ z 8 GB RAM i 256 GB pamięci
  •     Bateria o pojemności 3300 mAh
  •     Ładowanie bezprzewodowe
  •     Dwa dostępne kolory – czarny i fioletowy.

Problem rozwiązany?

Nie jest do końca jasne, czy rozwiązany został problem jakości ekranu w miejscu składania. Użycie cienkiego szła ma przedłużyć trwałość sprzętu, ale dokładne przyjrzenie się refleksom światła na zdjęciach smartfona lub filmach sugerują, że ekran nie będzie idealnie gładki. Czy stanie to na przeszkodzie Samsungowi do podbicia rynku składanych smart fonów? Czas pokaże.
Źródła:
https://www.cnet.com/news/galaxy-z-flip-rumors-hideaway-hinge-1400-price-takes-aim-motorola-razr/
https://twitter.com/reckless/status/1226678928120655872

Udostępnij
Zobacz także