Konferencje

"Nietrudno stwierdzić, że nowa flagowa wersja telefonu co rok ma sens" – 3 pytania do Pawła Dudka, prelegenta #MTC2016

Paweł Dudek, developer iOS, będzie gościem podczas Development Day Mobile Trends Conference 2016. Jak na developera przystało, na 3 pytania do prelegenta #MTC2016 odpowiada on zwięźle i na temat. Internet Rzeczy cieszy się coraz większą popularnością i wielu z naszych prelegentów chętnie dzieli się swoją wizją na zastosowanie tego trendu w życiu codziennym, a z wywiadu dowiecie się, jaką technologię Paweł najchętniej ujrzałby w swoim domu.
Czy pogoń za kolejnymi wersjami flagowców i wypuszczanie nowych modeli do rok jest naprawdę konieczne i czy ma sens? Jak oceniasz nieustanne ulepszanie modeli – naprawdę coś zmienia, czy tylko napędza sprzedaż?
Patrząc po zmianach, jakie nastąpiły w technologii smartfonów przez ostatnie trzy lata nietrudno stwierdzić, że nowa flagowa wersja telefonu co rok ma sens. Każdy kolejny model iPhone na tej przestrzeni wprowadzał coś nowego – iPhone 5S dodał TouchID (teraz również standard wśród telefonów premium z Androidem). iPhone 6 wprowadził, być może niezbyt innowacyjne, większe rozmiary ekranów. Aktualny model wprowadził 3D Touch, który może póki co nie jest zbyt rozpowszechniony, natomiast za parę lat będzie standardem, szczególnie gdy nasycenie rynku telefonami go posiadającymi znacznie wzrośnie.
Internet Rzeczy to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina mobile. Które z inteligentnych urządzeń powitałbyś w swoim domu najchętniej i dlaczego?
Zdecydowanie inteligentny zamek do drzwi – ciągłe szukanie kluczy po torbach i kieszeniach jest dla mnie niezmiernie irytujące. Tymczasem inteligentne zamki do drzwi już istnieją i wystarczy jedna odpowiednia, sparowana aplikacja na telefon, by móc je otworzyć.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends Conference 2016. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Moja prezentacja wprowadzi uczestników do świata BDD. Poznają oni czym jest BDD, czemu warto z tego korzystać oraz oczywiście jak pisać kod aplikacji iOS z pomocą tej techniki.

Udostępnij
Zobacz także