Konferencje
Mobile Trends

Nokia 130 – nowa komórka za 80zł, czyli nowość od Microsoftu

Nokia zasłynęła z niezniszczalnego „dumbphone’u”, czyli „zwykłego” telefonu komórkowego, jakim była Nokia 3310. Wokół tego modelu krążą już niemal legendy, mówiące o niekończącej się baterii i niezniszczalności tego urządzenia. Nokia pod okiem Microsoftu, po blisko 15 latach od premiery modelu 3310, wypuszcza właśnie na rynek nowy model – Nokię 130. To idealne rozwiązanie dla osób, których nie stać na zakup smartfonu lub dla tych, którzy takowego po prostu nie potrzebują.
Nokię 130 cechuje prosty design i mały rozmiar. Dostępna jest ona w 3 kolorach: czerwonym, białym i czarnym.  Telefon kryje w sobie podstawowe funkcje, które kiedyś stanowiły szczyt wymagań względem telefonu i obecnie ciągle stanowią w pełni wystarczające funkcje dla wielu użytkowników. Standardowa opcja dzwonienia i wysyłania wiadomości, a do tego odtwarzacz muzyczny, radio FM i latarka – dla wielu użytkowników to zestaw w pełni satysfakcjonujący. Wyświetlacz o rozdzielczości 1,8 cala powoduje, że bateria telefonu wytrzyma zdecydowanie więcej niż baterie smartfonów i użytkownik nie będzie musiał martwić się codziennym ładowaniem. Według producenta, telefon może wytrzymać nawet 36 dni bez ładowania. Nokia 130 to tzw. Dual SIM, który zmieści w środku 2 karty SIM. Można go wzbogacić o pamięć 32GB dzięki karcie Micro SD. Telefon ma kosztować ok. 80zł (19 euro bądź 25 dolarów) i trafi do sprzedaży już za miesiąc.
Jak widać, w dobie smartfonów ciągle istnieje zapotrzebowanie na tradycyjne modele, które „tylko dzwonią i smsują”. Należy pamiętać, że nie każdy użytkownik potrzebuje smartfona. Nokia 130 to dobre rozwiązanie dla osób starszej generacji, ale nie tylko. Jeśli ktoś posiada dwa telefony – np. prywatny i służbowy – zamiast nosić ze sobą dwa smartfony, w pełni może wystarczyć mu jeden w połączeniu z drugą, „zwykłą” słuchawką. Nokia 130 od Microsoftu może posłużyć również jako zapasowy telefon, który zawsze przyda się w każdym domu – za taką cenę na pewno nie będzie żal go kupić. Nie zapominajmy również, że wielu Polaków kupuje smartfony niejako z przymusu, ponieważ na rynku brak unowocześnionych modeli zwykłych komórek. Dla takich osób Nokia 130 może stanowić rozwiązanie idealne.

Źródło:
http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/130-dual-sim/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także