Konferencje

Nokia zmieni nazwę na Microsoft Mobile

Jeszcze w tym miesiącu ma dojść do finalizacji sprzedaży Nokii na rzecz Microsoftu. Przed końcem roku może okazać się, że z rynku znikną urządzenia Nokii. Dział telefonów Nokii ma bowiem zmienić nazwę na Microsoft Mobile.
Wiadomości o zmianie nazwy zostały wysłane do dostawców Nokii. Mimo oficjalnej zmiany, możliwe, że mimo wszystko urządzenia Nokii nie zmienią swojego logo. Marka długo pracowała na zaufanie klientów i jest przez wielu z nich pozytywnie kojarzona. Bądź co bądź, to właśnie urządzenia Nokii w ogromnej mierze przysłużyły się do rozpowszechnienia i promocji systemu operacyjnego Windows Phone.
W nabyciu Nokii przez Microsoft chodzi przede wszystkim o poszerzenie horyzontów Microsoftu i ukazanie nie tylko jego software’owego, ale i hardware’owego oblicza. Rebranding wcześniej czy później na pewno nastąpi, pytanie tylko – kiedy.
Nawet jeśli nowe telefony będą nosić nazwę Microsoft Mobile zamiast Nokia, nazwa Nokia nie zniknie całkowicie z rynku. Należy pamiętać, że Microsoft zakupił tylko część koncernu. W rękach Microsoftu znajdą się pracownicy, wsparcie techniczne, design, produkcja i marketing, jednak jednostka HERE Maps i portofio patentów pozostanie w posiadaniu Nokii (choć Microsoft zapłaci za te patenty licencję).
Jak pisaliśmy w marcu, nabycie Nokii przez Microsoft zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską i amerykańskie organy do tego upoważnione. Znacznie dłużej przyszło czekać na zgodę ze strony Chin, ale i tutaj Microsoft doczekał się zatwierdzenia.
Oficjalne pismo Microsoftu do dotychczasowych dostawców Nokii znajdziecie poniżej:
Nokia-supplier
Źródło:
http://www.geek.com/microsoft/nokia-to-be-renamed-microsoft-mobile-1591741/
http://www.nokiapoweruser.com/2014/04/19/nokia-oyj-to-become-microsoft-mobile-oy-nokia-to-retain-its-suppliers-base-post-the-deal/

Udostępnij
Zobacz także