Konferencje
Mobile Trends

Nowa inteligentna kurtka w kolaboracji Levi’s – Google

Źródło: Levi’s / Google
Dwa lata po tym, jak Levi’s i Google wyprodukowali swoją pierwszą inteligentną kurtkę, ich technologia przechodzi aktualizację. Nowa kurtka “Trucker Jacket” posiada miękką podszewkę i jest dostępna w wersji męskiej oraz damskiej. Co więcej, posiada kilka dodatkowych funkcji kontrolnych.
Odporny na wypranie elektroniczny znacznik zmniejszono o ponad połowę od oryginalnego sprzętu. Dzięki temu posunięciu, Levi’s staje się prekursorem innych linii inteligentnej odzieży. Podobnie do poprzedniego modelu Levi’s Trucker Jacket posiada zasilany bateryjnie znacznik Bluetooth przymocowany do rękawa. Oprócz kontroli muzyki, nawigacji w Mapach Google oraz obsługi połączeń telefonicznych i wiadomości, użytkownicy mogą teraz sprawdzać kalendarz i pogodę.

Co potrafi znacznik w rękawie

Jednym gestem możesz wykonać zdjęcie telefonem – znacznik na rękawie będzie mrugać i wibrować po uruchomieniu aparatu w telefonie. Jeśli sparowany telefon zostanie gdzieś pozostawiony, kurtka otrzyma odpowiednie powiadomienie. Według Paula Dillingera, wiceprezesa ds. globalnych innowacji Levi Strauss & Co: “Możesz trzymać telefon w kieszeni i mieć oko na otaczający świat, pozostając w kontakcie bez rozproszenia”. Użytkownik w dedykowanej aplikacji będzie miał możliwość przypisania gestów do różnych czynności.
Nowe funkcje zostaną dodane zarówno do poprzedniej, jak i nowe wersji kurtki. Podstawową różnicą między modelami jest możliwość wyprania jej nawet 30 razy (po ściągnięciu znacznika). Dodatkowo kurtka ma być niezwykle elastyczna, a także całkowicie wodoodporna. Znacznik także ma posiadać ulepszoną baterię, która po całkowitym naładowaniu ma działać przez dwa dni.

Ile kosztuje Levi’s Trucker

Planowana cena kurtki to 198 dolarów, czyli około 780 złotych za model klasyczny, a prawie 980 zł za wersję ocieplaną. Google Trucker Jacket ma trafić do sklepów już tej jesieni.
Kurtka Levi’s Trucker nie jest tak naprawdę pierwszą częścią garderoby, która posiada wbudowany nowy znacznik. Podobny znajdziemy w pasku nowego plecaka Yves Saint Laurent. Dotykowy pasek steruje połączonym smartfonem za pomocą czterech gestów: przesuń w górę, przesuń w dół, dotknij dwukrotnie i zakryj go. Podobnie jak kurtka Levi’s, pozwala użytkownikom rozpocząć lub zatrzymać muzykę, obsługiwać Mapy Google lub odbierać połączenia.
 
 

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także