Konferencje

Nowa wersja Google Play już jest! Jakie zmiany przynosi?

Sklep Google Play jest jednym z najważniejszych elementów ekosystemu Androida – o tym nie trzeba przekonywać żadnego użytkownika urządzeń zaopatrzonych w system Google. Amerykański potentat postanowił odświeżyć wygląd swojego sklepu z aplikacjami i dostosować go do nowej filozofii designu Material Design, która została przedstawiona przy okazji prezentacji Androida L. Jakie zmiany wprowadzono?
Nowości mają przede wszystkim charakter wizualny. Nie zmienił się znacząco sposób nawigacji, a rozmieszczenie i wygląd niektórych elementów. Aby zauważyć różnicę należy przejść do ekranu konkretnej aplikacji, gdyż wygląd okna głównego sklepu nie uległ zmianie. Po wybraniu interesującej nas pozycji rzuca się w oczy przede wszystkim umieszczenie dużej grafiki (ewentualnie filmu promocyjnego), która zastępuje małą ikonę aplikacji. Zdecydowanie niżej umieszczono gwiazdki, dzięki którym możemy oceniać aplikacje. W nowej wersji sklepu trzeba będzie przewinąć okno, by móc wyrazić swoją opinię. Po drodze spotkamy obszary ze zmianami i opisem aplikacji, które także dosięgnęła pewna zmiana. Tym razem opis nie jest wyświetlany w ramach głównego okna sklepu, ale otwiera się w nowym, które należy zamknąć przy pomocy krzyżyka lub gestem. Moim zdaniem ta zmiana niepotrzebnie wprowadza dodatkowy krok konieczny do wykonania i osobiście wolałem dotychczas wykorzystywane rozwiązanie.

Oczywiście zmian jest więcej, ale mają one pomniejsze znaczenie. Są nowe animacje, nieco zmieniona kolorystyka (szare tło zostało zastąpione białym). Całość sprawia wrażenie nieco „oczyszczonej” i uporządkowanej, zgodnej z Material Design Google.
Co prawda przeciętny użytkownik Androida poczeka jeszcze trochę na najnowszą wersję systemu, ale dzięki aktualizacji sklepu Play już dziś możemy sprawdzić w praktyce nowy design Google. Jak Wam się podoba?
Źródło:
http://www.droid-life.com/2014/07/22/video-google-play-4-9-13-tour/

Udostępnij
Zobacz także