Konferencje
go pro 11 a w tle niebo

GoPro Hero 11 nowym królem kamerek sportowych?

Debiut GoPro Hero 11 nastąpi na dniach. Firma GoPro słynie ze stosowania wielu nowinek technologicznych oraz dostosowywania swojej oferty do dynamicznie zmieniających się uwarunkowań rynkowych i potrzeb konsumentów. Czy GoPro Hero 11 stanie się nowym królem kamerek sportowych? Co wiemy o specyfikacji tego urządzenia? Szereg przydatnych informacji prezentujemy w poniższym artykule.

GoPro Hero 11 – premiera nowej kamery sportowej

Firma GoPro przyzwyczaiła nas, że we wrześniu każdego roku ma miejsce premiera następnego urządzenia z linii GoPro Hero. Nie inaczej będzie w 2022 roku. Fani marki z niecierpliwością czekają na pojawienie się w sklepach GoPro Hero 11

Czego można spodziewać się po najnowszym modelu GoPro Hero? Trzeba przyznać, że z najnowszych doniesień wynika, iż firma stanęła na wysokości zadania. W ręce użytkowników zostanie oddane urządzenie naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami, które powinno spełnić nawet najwyższe oczekiwania. Kilka elementów zostanie jednak „po staremu”. Sercem kamery będzie zastosowany w poprzedniej generacji kamer procesor GP2. Zmianie nie ulegną przekątne zewnętrznego i wewnętrznego wyświetlacza – wyniosą one odpowiednio 1,4 cala oraz 2,27 cala. Pojemność baterii GoPro Hero 11 wyniesie 1720 mAh, czyli tyle samo ile w GoPro Hero 10. 

Co zmieni się w GoPro Hero 11?

Inżynierowie GoPro wprowadzili w nowej linii kamer GoPro Hero 11 szereg nowości. Przede wszystkim, nowa linia kamer będzie wyposażona w czujnik CMOS – dzięki niemu użytkownicy będą mieli zagwarantowane szersze pole widzenia, co przyczyni się do jeszcze większej przyjemności z nagrywania rozmaitych filmów. 

GoPro Hero 11 pozwoli także na nagrywanie w rozdzielczości 5.3K przy 60 klatkach na sekundę oraz 4K przy 120 klatkach na sekundę. W nowej kamerze zastosowana zostanie także ulepszona stabilizacja obrazu HyperSmoth 5.0, dlatego nawet dynamiczne nagrania będą prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie.

W GoPro Hero 11 rozdzielczość wyniesie 27 megapikseli – warto przypomnieć, że w poprzedniej generacji kamer wynosiła ona 23 megapiksele, dlatego jest to zmiana na duży plus. W GoPro Hero 11 zyskamy także możliwość przechwytywania klatek w rozdzielczości 24,7 megapiksela. W GoPro Hero 10 przechwytywanie klatek wynosiło 15,8 megapiksela, dlatego jest to bardzo pozytywna zmiana dla wszystkich użytkowników. 

GoPro Hero 11 nowym królem wśród kamer sportowych?

Czy GoPro Hero 11 może zostać uznanym nowym królem wśród kamer sportowych? Tak duża liczba nowoczesnych funkcjonalności, która znajdzie się w kamerze GoPro, z pewnością sprawi, że urządzenie będzie cieszyło się znaczną popularnością na całym świecie. Na uwagę zwraca fakt możliwości nagrywania w rozdzielczości 5K, co docenią koneserzy doskonałej jakości obrazu i dźwięku. Dodatkowym atutem jest fakt, iż GoPro Hero 11 może być używane do nagrywania nawet kilka metrów pod wodą, dlatego spodoba się wszystkim adeptom nurkowania i sportów wodnych. Szanse na to, że GoPro Hero 11 będzie hitem sprzedażowym, są zatem wyjątkowo wysokie. 

Udostępnij
Zobacz także