Konferencje

Nowe, intuicyjne menu w serwisie Player!

Idąc za sugestiami użytkowników, Player wprowadził w tym tygodniu nowe rozwiązania w nawigacji, ulepszając organizację oraz wygląd menu. Zmiany znacząco poprawiają sposób poruszania się użytkowników po platformie oraz skracają czas dotarcia do ulubionych tytułów.

Player konsekwentnie wdraża strategię oferowania użytkownikom ekskluzywnych treści budując bogatą bibliotekę programów rozrywkowych, seriali i filmów. Coraz szersza oferta wymaga dobrego ułożenia treści, tak aby każdy użytkownik z łatwością znalazł to, czego szuka.

Jednym z największych wyzwań serwisów VOD jest odpowiednia prezentacja treści. Zależy nam na tym, aby nasi użytkownicy mogli łatwo i bez wysiłku znaleźć dokładnie to, czego szukają. Z drugiej strony chcemy prezentować różnorodność treści, polecając nowe, ciekawe tytuły, które regularnie dołączają do naszej biblioteki. Jako serwis słuchamy naszych klientów, nieustannie optymalizujemy sposób korzystania z platformy, a także wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne. Zmiana menu jest jednym z kroków w tej strategii – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

Serwis od lat współpracuje z użytkownikami, głównie za pomocą platformy Player Labs, aby nieustannie poprawiać jakość oferty. Regularnie analizuje, w jaki sposób widzowie korzystają z platformy. Ocenia, które rozwiązania są najwygodniejsze, najbardziej intuicyjne i zachęcają do oglądania. Efektem słuchania opinii i sugestii klientów jest wprowadzenie zmian w sposobie nawigacji. Treści zostały pogrupowane w sześć kategorii tematycznych – „Seriale”, „Programy”, „Filmy”, „Dla dzieci”, „Kanały TV”, „Kolekcje” – a ramach każdej z nich zostały zaprezentowane poszczególne gatunki oraz najbardziej popularne tytuły.

Nowe menu ułatwia także korzystanie z funkcji „kontynuuj oglądanie” wcześniej rozpoczętych seriali i programów oraz dotarcie do wybranych przez siebie treści w sekcji „ulubione”. Z poziomu głównego menu łatwo dotrzeć także do zakładki „Mój Player”.

To nie koniec zmian w tym obszarze! Kolejne kroki to udoskonalanie nawigacji w aplikacjach mobilnych oraz w aplikacjach na urządzenia Smart TV.

Udostępnij
Zobacz także