Konferencje

Nowe technologie w gadżetach Apple

Najbliższy czas to okres kilku premier gadżetów z Doliny Krzemowej. Na dniach najprawdopodobniej odbędzie się premiera nowych AirPodsów, a Apple Watch ma szansę przejść rewolucję i zostać wyposażony o kilka dodatkowych opcji. Zegarek może zyskać możliwość pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi i poziomu alkoholu we krwi. Taka informacja została udostępniona przez partnera biznesowego Apple. 

Apple okazał się największym klientem brytyjskiego startup-u Rockley Photonics. Firma z wysp opracowała nieinwazyjne czujniki do wykrywania wielu parametrów zdrowotnych związanych z krwią – w tym ciśnienia krwi, poziomu glukozy i poziom stężenia alkoholu we krwi. Normalnie te wyniki są otrzymywane dzięki inwazyjnym, zaawansowanym badaniom medycznym. 

Jak działają czujniki w AppleWatch

Czujniki opracowane przez firmę z Wielkiej Brytanii wysyłają światło podczerwone przez skórę użytkownika, podobnie jak istniejące czujniki Apple Watch z opcją wykrywania tętna i badania poziomu tlenu we krwi. Informacja, że największym klientem brytyjskiej firmy jest, właśnie Apple pojawiło się w momencie, gdy Rockley chciał wejść na nowojorską giełdę. Z dokumentów przedsiębiorstwa wynika, że Apple odpowiada za większość jej przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat. Rockley i gigant z Doliny Krzemowej związani są umową, która ma trwać jeszcze przez dwa lata. Na mocy podpisanego dokumentu nadal większość przychodów brytyjskiej firmy będzie pochodzić od Apple.

Biorąc pod uwagę rozwój Rockley Photonics i skalę partnerstwa Apple z firmą, wydaje się praktycznie nieuniknione, że technologia czujników zdrowia firmy pojawi się w Apple Watch. Firma otworzyła biuro w San Jose, oprócz obiektów w Oksfordzie, Cardiff, Cork i Helsinkach. Rockley poinformował, że ich czujniki mają być dostępne w smartwatchach już niedługo. Eksperci snują domysły, że może to się zbiec z premierą Apple Watch Series 8. Do tej pory plotki wskazywały, że nadchodzący Apple Watch Series 7 będzie w stanie monitorować poziom glukozy we krwi. Informacje udostępnione przez Rockleya mogą wskazywać, że wdrożenie funkcji zostało opóźnione do 2022 roku. Możliwe jest również, że monitorowanie poziomu glukozy we krwi może trafiać już do Apple Watch Series 7. 

Nowa generacja AirPods i zmiany w Apple Music

Nieoficjalne informacje wskazują, że 18 maja 2021 Apple ogłosi AirPodsy trzeciej generacji oraz system HiFi, który zapewnia większą jakość w Apple Music. Nowa plotka pochodzi od youtubera Luke Miani. Według influencera, Apple planuje zaprezentować produkt poprzez informację na stronie internetowej. Jak najbardziej taki wniosek może być zasadny, ponieważ w 2019 roku Apple wypuściło nowe AirPods Pro zamieszczając wyłącznie informację prasową na stronie internetowej.  Oczekuje się, że nowe AirPods będą miały zmieniony design, lecz nadal będzie on bazował na projekcie AirPods Pro. Trzecia generacja nie będzie obejmowała redukcji szumów, specyfikacją mają przypominać zaprezentowanie słuchawki przez Apple w 2019 roku. Opcja sprzed dwóch lat obejmowała ładowanie bezprzewodowe, obsługę Hey Siri i wydłużony czas funkcjonowania baterii. Najprawdopodobniej masowa produkcja nowej generacji AirPodsów ma ruszyć w trzecim kwartale tego roku.

Zgodnie z plotką, obok nowej trzeciej generacji ‌AirPods‌, Apple planuje ogłosić zupełnie nowy poziom HiFi lub high-fidelity ‌Apple Music‌. Gigant planuje rozpocząć oferowanie subskrybentom dystrybucji plików muzycznych o wyższej jakości. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez korporację, subskrypcja ma kosztować 9,99 USD, tyle samo, co bieżący indywidualny pakiet „Apple Music”. Jednak szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób Apple planuje włączyć strumieniowe przesyłanie muzyki HiFi do istniejącej oferty pozostaje nieznane. 

Więcej informacji będzie udostępnionych na dniach, a 7 czerwca Apple organizuje coroczną światową konferencję deweloperów, na której ma ogłosić zupełnie nowe aktualizacje systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS.

Udostępnij
Zobacz także