Konferencje

Nowe wieści w sprawie Samsunga Galaxy S5

Samsung to producent cieszący się bardzo dużym zaufaniem klientów. Ich smartfony z serii Galaxy zawsze wywołują wokół siebie sporo szumu. Tymczasem coraz bliżej do premiery nowego urządzenia, Samsunga Galaxy S5, którego premiera zapowiedziana jest na wiosnę.
Jesienią, w tym artykule, pisaliśmy o plotkach i przewidywaniach względem tego urządzenia. Ten model nadal owiany jest mgłą tajemnicy, ponieważ producent nie ujawnia na razie żadnych konkretnych szczegółów, ani dotyczących wyglądu, ani specyfikacji technicznej urządzenia. Teraz do Sieci wyciekły jednak screeny testu wydajności najnowszego modelu Galaxy. Pochodzą one z grudnia, więc co nieco mogło się w tej kwestii zmienić, jeśli jednak dane są zgodne z rzeczywistością, oto, co dostaniemy, kupując Samsunga Galaxy S5 (wg danych z serwisu Geek.com):

  • System operacyjny Android 4.4.2, czyli KitKat – wbrew pogłoskom, iż Samsung porzuci Androida na rzecz innego systemu operacyjnego, np. Tizen.
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 800.
  • Rozdzielczość ekranu 1080×1920 – taka rozdzielczość niesie za sobą 480dpi,  więc sam ekran porównywalny jest do tego, jaki znajdziemy np. w Nexusie 5.
  • Kamera tylna 16 Mpx, przednia 2.1 Mpx.
  • 2GB RAM – a więc mniej, niż „wróżone” jesienią 3GB.

Dane te pochodzą z grudnia 2013, a więc do czasu premiery smartfona, mogą one ulec zmianie. Specyfikacja pochodząca z tego benchmarku wydaje się być zadowalająca, ale mogłoby być lepiej – jak zawsze.

A może jednak dwa modele?

Wirtualna Polska sugeruje jednak, iż Samsung Galaxy S5 pojawi się na rynku w dwóch wersjach – high-endowej oraz low-endowej, na podobieństwo iPhone’a 5S i 5C. Wersja high-endowa od low-endowej ma różnić się przede wszystkim:

  • Procesorem – czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem 2,5 GHz vs Ośmiordzeniowy Samsung Exynos 522 z taktowaniem 1,5G GHz.
  • Pamięcią RAM: 3GB vs 2GB.
  • Pamięcią wbudowaną: 32GB vs 16GB.

Wszystkie informacje dotyczące Samsunga Galaxy S5 to nadal bardziej plotki, niż fakty. Nie wykluczone jednak, iż Samsung faktycznie pójdzie w ślady Apple, produkując dwie wersje tego samego urządzenia.
Źródło:
http://www.geek.com/android/samsung-galaxy-s5-benchmarks-pop-up-480ppi-display-confirmed-1584352/
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Wszystko-co-wiemy-o-Samsungu-Galaxy-S5,wid,16394832,wiadomosc.html?ticaid=1122e0

Udostępnij
Zobacz także