Konferencje

Nowości w komunikatorach: w Messengerze prześlemy zdjęcia panoramiczne, a w Snapchacie nawiążemy grupową wideo-rozmowę

Jak przekonuje Facebook, użytkownicy Messengera bardzo chętnie korzystają z możliwości przesyłania znajomym zdjęć, wideo, naklejek i GIFów. Dlatego też firma zadecydowała, że dołoży kolejną cegiełkę do kultury obrazkowej i umożliwi nam udostępnianie immersyjnych zdjęć panoramicznych i sferycznych 360°. To jednak nie wszystkie nowości w temacie komunikatorów. Już na dniach w aplikacji Snapchata pojawi się bowiem funkcja wideo-rozmów grupowych dla 16 osób jednocześnie.

Zdjęcia panoramiczne i sferyczne prześlemy w Messengerze

Udostępnienie zdjęć panoramicznych i sferycznych w Messengerze wygląda tak samo jak w przypadku zwykłej fotki. Po wejściu w rozmowę, wystarczy wybrać ikonkę „obrazka” i wskazać wykonane wcześniej zdjęcie, które chcemy udostępnić. Fotografie sferyczne i panoramiczne będą zawierały znaczek kompasu w prawym górnym rogu (zdjęcia tego typu mogą zostać wykonane tylko poza aplikacją Messenger).

   

Po dotknięciu odebranego lub wysłanego zdjęcia możliwe jest jego obracanie za pomocą gestów (w przypadku zdjęć panoramicznym – w osi poziomej – w lewo i w prawo). Nowa funkcja będzie dostępna na całym świecie, zarówno na iOS jak i Androidzie.

Filmy HD w Messengerze – na razie nie w Polsce

Użytkownicy Messengera doczekali się też zwiększenia limitów rozdzielczości przesyłanych filmów. Teraz będą mogły osiągać one jakość HD (720p). Przy wyborze zdjęcia do przesyłu widoczne będą oznaczenia jakości SD lub HD. W trakcie oglądania filmiku na pełnym ekranie smartfona będzie można przełączać się między nimi.
Filmy w HD dostępne są na razie jedynie dla użytkowników z wybranych krajów (na iOS i Androidzie), m.in. Australii, Danii, Honk Kongu, Norwegii, Francji i Niemiec.

Rozmowy wideo w Snapchacie

Nowości pojawią się także w aplikacji Snapchat. Do dostępnych w niej funkcji, dołączy bowiem możliwość nawiązywania grupowych wideo-rozmów z maksymalnie 16 osobami jednocześnie. Do tego dojdzie też chat głosowy (do 32 osób). Aby nawiązać połączenie głosowe lub wideo, wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w oknie czatu grupowego. Obydwie funkcjonalności zostaną udostępnione globalnie w ciągu następnego tygodnia.

Słowo komentarza na temat Messengera

Obraz rzeczywiście potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Dlatego możliwość dosłownego podzielenia się swoim otoczeniem ze znajomymi pomoże zapewne w niejednej rozmowie na Messengerze. Prawdopodobnie przesłanie zdjęcia panoramicznego lub sferycznego poza aplikacją, nie było ogromnym problemem, ale dzięki nowej funkcji doświadczenie Messengera stanie się płynniejsze i pełniejsze.
Szkoda tylko, że Facebook nie zajmuje się dodatkowo poprawieniem funkcji wykonywania zdjęć za pośrednictwem aplikacji. W moim przypadku, bardzo psują ją niedoróbki Messengera (np. rozmazywanie zdjęć) i pogarszanie przez niego jakości fotek. Zasmucający jest również brak opcji przesyłania przez aplikację plików, np. PDF.
Via:
Facebook Messenger can now send HD videos and 360-degree photos, www.theverge.com
Snapchat is rolling out group video chats like Messenger and Houseparty, www.recode.net
Źródła:
With 360 Degree Photos and HD Quality Video, Messenger Gets Even More Visualnewsroom.fb.com
Introducing Group Video Chat, www.snap.com

Udostępnij
Zobacz także