Konferencje

Nowości wśród aplikacji: Layout od Instagrama oraz Microsoft Office na smartfony

W ostatnim czasie pojawiły się dwie znaczące nowości w zakresie najpopularniejszych aplikacji. Pierwsza z nich dotyczy Instagrama, który znalazł się na drugim miejscu, jeśli chodzi o najbardziej uzależniające aplikacje mobilne. Instagram wypuścił zupełnie nową aplikację Layouts do tworzenia kolaży, a także wprowadził nowe funkcje edycji w swojej głównej aplikacji. Microsoft natomiast udostępnił swój pakiet Office użytkownikom smartfonów z Androidem. Do tej pory szansę na korzystanie z niego mieli jedynie właściciele tabletów.

Layout – twórz kolaże na Instagram

2Od dawna użytkownicy przestali wychodzić poza standardowe wrzucanie zdjęć i nagrań na Instagram, szukając nowych form ekspresji lub podejmując próby kondensacji kilku zdjęć w jedną grafikę. Jednak przez długi czas, aby udostępnić na swoim profilu kolaż zdjęć, użytkownicy byli zmuszeni korzystać z aplikacji firm trzecich. Pod koniec marca Instagram wyszedł naprzeciw potrzebom użytkowników, wypuszczając aplikację Layout, która dostępna była jednak jedynie dla użytkowników systemu iOS.
Od dwóch dni z aplikacji korzystać mogą również użytkownicy Androida. Schemat działania aplikacji jest bliźniaczy w stosunku głównej aplikacji Instagram.  Dzięki Layout można tworzyć kolaże składające się z od 2 do 9 zdjęć. Ponadto aplikacja posiada system rozróżniania twarzy, który ma pomóc w oznaczaniu znajomych na zdjęciach. Wrzucanie zdjęć na swój profil odbywa się bezpośrednio z poziomu Layout, ale zdjęcia można udostępniać też za pomocą innych aplikacji. Co więcej, mogą korzystać z niej również użytkownicy nie posiadający konta na Instagramie.
Aplikację można już teraz pobrać ze sklepu Google Play Store.

Podkreśl detale – nowa funkcja Structure

Tym razem użytkownicy Androida jako pierwsi dostali również możliwość przetestowania nowej funkcjonalności Instagrama, na którą użytkownicy urządzeń Apple będą musieli chwilę zaczekać. Pojawiła się bowiem aktualizacja dla rdzennej aplikacji Instagram, wzbogacająca ją o funkcję Structure. Jakiś czas temu użytkownicy dostali do dyspozycji kilka nowych filtrów oraz opcji edycji, takich jak kolor czy zanikanie. Teraz do ich grona dołączyło narzędzie pozwalające na wyróżnienie jedynie wybranych detali i struktur na zdjęciu.

Office na smartfony

Office-for-Android-phone-Preview-now-available-1W styczniu Microsoft udostępnił pakiet aplikacji Office dla urządzeń z Androidem. Problem polegał jednak na tym, iż były one pierwotnie przystosowane jedynie do użytkowania na tabletach. Teraz pakietem mogą cieszyć się również użytkownicy smartfonów.
W pakiecie znajdują się aplikacje Word, Excel oraz PowerPoint, czyli trzy najpopularniejsze programy pakietu. Oczywiście małe ekrany smartfonów ograniczają zakres funkcjonalności aplikacji, jednak z ich pomocą z całą pewnością można dokonywać podstawowych operacji edycji. Pakiet powstał z myślą o pracy „w biegu”, umożliwiając podstawową edycję plików, które można udostępniać w chmurze m.in. za pomocą OneDrive, Dropboxa czy Google Drive. Z poziomu telefonu można również wprowadzać komentarze czy śledzić zmiany, co umożliwia pracę grupową nad jednym plikiem.
Aplikacje jednak ciągle mają status wersji beta, wobec czego, aby je przetestować, należy dołączyć do społeczności Microsoft Office Preview w Google+. Pakiet ma zostać udostępniony dla wszystkich użytkowników przed końcem tego roku.
Źródło:
http://www.ubergizmo.com/2015/05/instagram-layout-and-structure-for-android-launched/
http://blogs.office.com/2015/05/19/office-for-android-phone-preview-now-available/

Udostępnij
Zobacz także