Konferencje

Nowy Galaxy S5 – odpowiedź Samsunga na iPhone od Apple?

W kwietniu tego roku premierę miał Samsung Galaxy S4. Jak każda premiera od Samsunga ostatniego czasu, telefon wywołał wokół siebie sporo szumu. Koreański koncern jednak już szykuje jego następcę – Samsunga Galaxy S5. Poniżej kilka ciekawostek na temat nowego modelu.
Wszystkie informacje na temat Galaxy S5 to raczej plotki, niż potwierdzone fakty, ale nie oznacza to, że nie są one prawdziwe. Smartfon ma posiadać 64-bitowy procesor i 3 GB RAM-u. Telefon ma pod każdym względem dorównywać nowym iPhone’om od Apple.
Nowością ma być fakt, że Samsung porzuci plastikową tylną obudowę na rzecz metalowej – stalowej lub aluminiowej. Samsung Galaxy S4 zebrał bowiem wiele negatywnych opinii odnośnie swojej plastikowej obudowy.
Podejrzewa się również, że Samsung pójdzie w ślady Apple i zaoferuje także „plastikowe” smartfony w niższej cenie. Ponadto mówi się, że Samsung Galaxy S5 wyposażony będzie w solidny aparat 16 MP.
Wiele osób zastanawia się również nad systemem operacyjnym nowego smartfona. Czy Samsung pozostanie w 100% wierny Androidowi, czy może zostaną wyprodukowane smartfony wyposażone w system operacyjny Tizen, bazujący na Linuxie?
Aby zyskać potwierdzenie tych pogłosek, musimy poczekać do roku 2014 – konkretnie do wiosny – na kiedy to przewidywana jest premiera Samsunga Galaxy S5.
Tymczasem podzielcie się w komentarzach Waszymi przewidywaniami lub też marzeniami odnośnie nowego modelu Samsunga. Co chcielibyście w nim zobaczyć?
Źródło:
http://topmobiletrends.com/news-rumors-samsung-galaxy-s5/
http://www.trustedreviews.com/news/samsung-galaxy-s5-release-date-news-rumours-specs-and-price

Udostępnij
Zobacz także