Konferencje

Nowy smartfon od BlackBerry – Z30

Mimo, że na początku sierpnia padła decyzja o sprzedaży BlackBerry, firma właśnie zaprezentowała nowy smartfon BlackBerry Z30 z ogromnym 5-calowym ekranem o rozdzielczości 1280×720 px. Telefon trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Specyfikacja BlackBerry Z30

BlackBerry Z30 to największy i najlepszy wydajnościowo smartfon, jaki do tej pory wyprodukował koncern. Telefon posiada wspomniany wyżej 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED i czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1,7 GHz. Pamięć RAM to 2GB. Smartfon ma największą baterię spośród wszystkich wypuszczonych do tej pory przez BlackBerry – jej pojemność 2,880 mAh.

Aktualizacja systemu – BlackBerry 10.2

Wraz z telefonem, pojawić ma się nowa wersja systemu operacyjnego, BlackBerry 10.2. Wersja ta zawiera ulepszoną wersję BlackBerry Hub, czyli skrzynki odbiorczej, która dzięki nowej funkcji Priority Hub ma wyróżniać szczególnie istotne wiadomości na tle pozostałych, mniej ważnych informacji. Aktualizacja oferuje też ulepszoną wersję BlackBerry Messenger, dzięki której nowe wiadomości będą pojawiały się w podglądzie pop-up. Szczegóły o otrzymanych wiadomościach mają się również wyświetlać na ekranie blokady telefonu.
BlackBerry Z30, poza większym ekranem i szybszym procesorem, zawiera także głośniki stereofoniczne o nazwie BlackBerry Natural Sound. Telefon posiada również nowszą antenę, dzięki której telefon jeszcze rzadziej będzie gubił zasięg.

Kiedy i gdzie?

Smartfon ma trafić do sprzedaży już w następnym tygodniu m.in. w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie. Do pozostałych krajów telefon ma trafić jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Jego cena może różnić się pomiędzy poszczególnymi regionami.
Aktualizacja BlackBerry 10.2 ma być dostępna dla smartfonów Z10, Q10 i Q5 w połowie października.
 
Źródło:
http://www.theverge.com/2013/9/18/4742292/blackberry-goes-big-with-the-5-inch-z30-smartphone
Zdjęcie:
http://www.theaustralian.com.au/technology/personal-tech/blackberry-launches-z30-handset/story-e6frgazf-1226722221788

Udostępnij
Zobacz także