Konferencje

O najlepszych i najważniejszych aplikacjach mobilnych okiem Łukasza Kopciucha

Łukasz Kopciuch podczas konferencji Mobile Trends for Business podzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą z zakresu urządzeń służących do wzmocnienia sygnału telefonii komórkowej. W naszym wywiadzie, przeprowadzonym w ramach cyklu „3 pytania do prelegenta”, zdradza swoje ulubione aplikacje oraz opowiada, bez której z nich nie wyobraża sobie życia.
Jaka jest Twoja ulubiona aplikacja i dlaczego?
Moją ulubioną aplikacją są Mapy Google (wraz ze Street View), ponieważ umożliwiają łatwą nawigację do konkretnego celu wraz z podglądem szukanego obiektu. Podczas wyszukiwania obiektu docelowego w łatwy sposób można upewnić się nad trafnością wyboru poszukiwanego obiektu. Dodatkowo w łatwy sposób można przeanalizować ruch na drogach miasta za pomocą funkcji Traffic. A co najważniejsze to jest wszystko za darmo!
Gdybyś miał zostawić na swoim telefonie tylko jedną aplikację, na którą z nich padłby Twój wybór i dlaczego?
Gdybym miał zostawić jedną aplikację była by to aplikacja Dysk Google, ponieważ ważny jest dla mnie dostęp do danych takich jak dokumenty w każdym możliwym miejscu. Prosta wymiana dokumentów pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami znacząco ułatwia pracę.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends for Business. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Szkolenie będzie dotyczyło budowy instalacji wzmacniających sygnał GSM/3G w budynkach. Podczas szkolenia zostaną przedstawione informacje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, dotyczące wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej. Zostaną omówione takie tematy jak parametry wzmacniaczy komórkowych, bilans mocy, problemy występujące podczas instalacji oraz jak wykonać od podstaw instalację.

Łukasz Kopciuch

Menadżer produktu odpowiedzialny za ofertę urządzeń służących do wzmacniania sygnału telefonii komórkowej. Od 2008 roku pracuje w krakowskiej firmie DIPOL, zajmującej się dystrybucją rozwiązań dla instalacji teletechnicznych (GSM, telewizja, monitoring, Internet, światłowody). Prowadzi szkolenia z zakresu instalacji wzmacniaczy GSM w budynkach, sieci WLAN/LAN oraz monitoringu IP. Absolwent Elektroniki na AGH. Wielki entuzjasta piłki nożnej.

Udostępnij
Zobacz także