Konferencje

O tym, jak branża IT łączy się z pracą mówcy opowiada Jerzy Zientkowski – prelegent Inspiration Day MTC2015

Na 3 pytania do prelegenta Mobile Trends Conference 2015 odpowiada jeden z prelegentów Inspiration Day, czyli nowości w ramach MTC. Jerzy Zientkowski to mówca inspiracyjny, coach, mentor i trener o blisko 20-letnim doświadczeniu. Jak sam pisze o sobie – „jeden z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiani”.  W wywiadzie opowiada o swoim doświadczeniu – jak branża IT łączy się z jego pracą mówcy, a także o czym będzie chciał porozmawiać z uczestnikami konferencji MTC2015.
Ma Pan bardzo bogate doświadczenie w wygłaszaniu prelekcji. Czy któraś z nich dotyczyła w jakiś sposób branży mobilnej? O czym Pan opowiadał?
Moja kariera zaczęła się właśnie od prelekcji branżowych – związanych z IT i związanych z projektami, prowadzonymi przeze mnie. Pierwsza dotyczyła systemu skanowania dokumentów, kolejna – wdrożenia terminali dla kierowców. Z tą drugą właśnie odwiedzałem konferencje w Polsce i Czechach, opowiadając o problemach, porażkach i trudnościach, ale też o fascynacji wówczas powstającym w specyficznej branży logistycznej rynkiem, o pracy z ludźmi i o tym, jak udało się opanować temat.
Która z wygłoszonych dotychczas przez Pana prelekcji była dla Pana samego najbardziej wartościowa, inspirująca?
Chętnie bym obrócił to pytanie: która z prelekcji była najbardziej wartościowa dla widowni, słuchaczy. Zawsze staram się postrzegać rzeczywistość z innych perspektyw, niejako systemowo „wchodząc” w buty odbiorcy; ten sposób myślenia pozostał mi akurat z pracy w IT, sprawdza się też dziwnym trafem w przemawianiu. Najlepsze dla mnie prelekcje to takie, po których mam najwięcej interakcji z widownią, mam możliwość porozmawiania, dotknięcia, odpowiedzi na pytania, widzę, że temat „zaskoczył”.
Wygłosi Pan prelekcję na Mobile Trends Conference 2015. O czym będzie Pana wystąpienie?
Tytuł brzmi: „Mobilne historie, czyli gdzie czytam najczęściej”. Mimo oczywistych skojarzeń i mojego podstępnego poczucia humoru będzie najzupełniej na poważnie. Od blisko dwudziestu lat zajmuję się informatyką, ostatnie kilka lat w branży, w korporacjach i dla klientów zewnętrznych w mniejszym czy większym stopniu dotyczyło mobilności sił sprzedaży, logistyki czy – o zgrozo – mobilności zarządów. Podchodzę do tematu praktycznie i pragmatycznie, chociaż mocno gadżeciarsko i o tym, o perspektywie czterdziestolatka z doświadczeniem po obu stronach barykady, z podejściem konsumenckim ale i profesjonalnym, chciałbym z uczestnikami Mobile Trends 2015 porozmawiać.

Jerzy Zientkowski

Mówca inspiracyjny, coach, mentor i trener. Z blisko 20-letnim doświadczeniem, jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiani. Nastawiony na skuteczność, jasność i unikalność przekazu dąży do kontaktu z widownią jako jednego z najważniejszych narzędzi mówcy publicznego. Prowadzi kilkadziesiąt szkoleń, wykładów i prezentacji rocznie, dodatkowo mentorując wybranych klientów wyższego szczebla zarządzania lub pomagając w przygotowaniu prezentacji w sytuacjach 'podbramkowych’. Z ponad 17-letnim doświadczeniem w IT, na styku biznesu, sprzedaży i obsługi klienta wypracował unikatowy zestaw narzędzi komunikacyjnych, pozwalający na współpracę z różnymi branżami, różnymi potrzebami klientów, w wielonarodowych środowiskach.

Udostępnij
Zobacz także