Konferencje
Mobile Trends

Obraz/dźwięk to mało, podziel się uściskiem!

Nowoczesna technika w coraz większym stopniu ingeruje w nasze życie. Wiele osób nie potrafi znieść kilku godzin bez Facebooka, smartfonu czy tabletu pod ręką. Powszechne uzależnienie od świata wirtualnego stało się faktem. Dzielimy się dziś obrazem, dźwiękiem…a co z pozostałymi zmysłami?
Krytycy komunikacji zapośredniczonej często twierdzą, że tego rodzaju kontakty między ludźmi mają jedną, podstawową wadę i jest nią brak możliwości fizycznej styczności z partnerem. Technologiczni innowatorzy postanowili przełamać i tę granicę. Na Kickstarterze trwa obecnie akcja zbierania funduszy na projekt nazwany Frebble. Jest to urządzenie służące do symulowania uścisku dłoni! Niebanalnie wyglądający sprzęt został wyposażony w silniczki i czujniki, które pozwalają na przechwycenie uścisku i przeniesienie go –  najpierw poprzez bluetooth do naszego komputera czy innego urządzenia, a potem siecią Internet –  do osoby, z którą chcemy wymienić się przyjacielskim gestem. Zdaniem twórców tego gadżetu, możliwość „przenoszenia dotyku” zrewolucjonizuje komunikację, a rozmowy przez Skype czy Facebooka  przeniosą się na kompletnie inny poziom.
Jednak co zrobić w sytuacji, gdy zwykły uścisk dłoni nie wystarcza? Kolejny szalony projekt, opublikowany na Indiegogo, ma służyć tym, którzy są spragnieni intymnego kontaktu z drugim człowiekiem. Lovense, bo o nim teraz mowa, opiera się na dwóch urządzeniach, nazwanych przez twórców Max i Nora. Na pierwszy rzut oka są niczym więcej, jak erotycznymi zabawkami, ale oferują dodatkową funkcjonalność względem ich konwencjonalnych odpowiedników. Max i Nora mogą być sterowani zdalnie (poprzez aplikację na Androida lub iOS), co pozwala oddalonym od siebie kochankom na wzajemną kontrolę pieszczot. Co więcej, urządzenia są interaktywne: ich działanie może być uzależnione od sposobu zabawy partnera. Rewolucja? Z pewnością, chociaż nie pozbawiona obaw natury etycznej.
Co jest następne w kolejce? Zapach, a może zmysł smaku? Jakie jest Wasze zdanie?
Autor: Damian Gałuszka
Artykuł bierze udział w „Konkurs o staż”.
Zdjęcie:
juniart © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także