Konferencje
Mobile Trends

Od teraz przeszukamy zawartość aplikacji na smartfonie dzięki wyszukiwarce Google

Ile razy przeglądaliście zawartość swojego telefonu w poszukiwaniu konkretnego SMS-a czy aplikacji? Jeśli na smartfonach brakowało Wam możliwości przeszukania zawartości urządzenia poprzez wpisanie w wyszukiwarkę hasła, to Google właśnie ten brak uzupełniło.

Wyszukiwarka Google jak wyszukiwarka systemowa

Od teraz w aplikacji Google na Androida oprócz kategorii takich jak grafika czy filmy znalazł się tryb wyszukiwania „w aplikacjach” (w wersji angielskiej in Apps). Dzięki niemu możliwe jest przeszukiwanie zawartości aplikacji zainstalowanych na urządzeniu i przenoszenie się do nich wprost z wyników wyszukiwania. Tym sposobem użytkownik może otworzyć upragnioną piosenkę w Spotify wyszukując jej tytuł w Google i otwierając wyświetlony link. Przeszukiwanie telefonu za pomocą Google pozwoli także na znalezienie wiadomości tekstowych i osób z listy kontaktowej. Wystarczy wpisać odpowiednie słowo albo nazwisko.
IPA Name Search Demo - Nexus (FB Messenger)

Google poszerzy listę indeksowanych przez wyszukiwarkę aplikacji

Jak na razie wśród indeksowanych aplikacji znajdują się między innymi: Gmail, Youtube, Facebook czy Spotify. W przyszłości dołączą do nich kolejne takie jak LinkedIn, Messenger, Evernote, Glide, Todoist i Google Keep. Google zapowiedziało także, że na smartfonie LG V20 pojawi się możliwość stworzenia skrótu ekranowego do przeszukiwania zawartości aplikacji.
IPA 0P Demo - LG
Przeszukiwanie zawartości telefonu odbywa się jedynie na urządzeniu, dlatego w jego trakcie niewymagany jest dostęp do Internetu, a żadne informacje na jego temat nie trafiają do Google. Aplikacja działa jak normalna wyszukiwarka systemowa, której wyniki wyszukiwania są wyświetlane jedynie użytkownikowi. W ustawieniach pojawia się natomiast opcja wyboru aplikacji, które będą pojawiały się w wynikach wyszukiwania.
Źródło:
www.search.googleblog.com
 

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także