Konferencje

Odkryjcie skarby Warszawy! Aplikacja przybliżająca dzieciom zabytki, historię i legendy stolicy.


Wreszcie powstała pierwsza w Warszawie, bezpłatna aplikacja przybliżająca dzieciom zabytki, historię i legendy stolicy. Tup Tup po Warszawie to aplikacja dzięki której dziecko i dorosły dowie się gdzie mieszkał Bazyliszek, jak odszyfrować rebus na drzwiach Pałacu na Wyspie, gdzie powiewała flaga Polski w trakcie Powstania Warszawskiego oraz skąd się wzięła tradycja pielgrzymek warszawskich.
Aplikacja Tup Tup po Warszawie to:

  • 140 zabytków (Stare Miasto, Nowe Miasto, Powiśle i Śródmieście)
  • ponad 340 quizów!
  • 8 tras do zwiedzania (min. Skarby Warszawy, Legendy Warszawy, Starówka dla Biegaczy)
  • historia, legendy i mnóstwo ciekawostek o Warszawie.

Przy wykorzystaniu innowacyjnych metod, rodzinny spacer po stolicy przeobrazi się we wciągającą, detektywistyczną przygodę, w trakcie której dziecko nie będzie mogło doczeka
się, aż dotrze i zobaczy Kamienicę pod Bazyliszkiem lub Kolumnę Zygmunta.
Wystarczy pobrać aplikację na Google Play i zainstalować na komórce, a następnie wybrać jedną z 8 tras dostępnych w aplikacji. Otwierając np. trasę „Starówka dla biegaczy” na ekranie wyświetli się kilkanaście obiektów, które dziecko będzie musiało odszukać na Starym Mieście. Będą to zarówno pomniki, kościoły, kamienice jak i muzea. Za każdym razem, gdy dziecko odszuka w terenie zabytek i zbliży się do niego na odległość 20-50 metrów, otrzyma punkt. Jednocześnie odblokuje quiz. Każdy kto uważnie przeczyta lub odsłucha krótkiej i ciekawej informacji o zabytku, będzie mógł zdobyć kolejny punkt po prawidłowej odpowiedzi na quiz. Przez cały pobyt w Warszawie dziecko będzie kumulować punkty, za które otrzyma odznakę Złotej Kaczki, Bazyliszka lub Syrenki.
Aplikacja Tup Tup po Warszawie jest współfinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawy. W weryfikację merytoryczną aplikacji włączył się nie tylko Warszawski Oddział Przewodników PTTK, ale również Archidiecezja Warszawska, Synagoga im. Nożyków jak i Galeria Zachęta, CSW, Muzeum Warszawy, Muzeum Marii Curie Skłodowskiej i wiele innych instytucji.

Udostępnij
Zobacz także