Konferencje

Oppo N1 – nowy smartfon na rynku, cechujący się wyjątkowym aparatem

Oppo to firma raczej nieznana na polskim rynku. 10 grudnia do ogólnoświatowej sprzedaży trafi jednak nowy smartfon z ich fabryki – Oppo N1. Będzie kosztować 599 dolarów lub też 449 euro, nie wiadomo jednak czy cena dotyczy smartfonu z 16GB czy 32GB pamięci. Oppo N1 posiada 5,9-calowy ekran i działa w oparciu o system Android.
Co sprawia, że telefon wyróżnia się na tle innych? Otóż N1 posiada obrotowy panel z obiektywem aparatu pozwalającym robić zdjęcia o rozdzielczości 13 megapixeli. Ponadto, na tylnej obudowie znajduje się specjalny panel O-Touch, którego 1-sekundowe dotknięcie powoduje natychmiastowe zrobienie zdjęcia. Bywa to ponoć nieco problematyczne, ale przy odrobinie wprawy można łatwo uniknąć przypadkowego robienia zdjęć.
Smartfon posiada specjalną nakładkę na system Android, zwaną ColorOS. Dzięki temu zyskujemy ciekawą opcję – sterowanie za pomocą konkretnych znaków rysowanych na ekranie. Niby nic specjalnego, a jednak to dość pomysłowe rozwiązanie – znaki możemy rysować nawet na wygaszonym ekranie. W ten sposób np. wyrysowując literę O, włączamy aparat, a V – lampę błyskową. Poszczególne komendy możemy dowolnie konfigurować.
Sami możemy wybrać, czy chcemy, aby nasz smartfon miał wgranego Androida z ColorOS, czy też aby działał w oparciu o CyanogenMod, czyli zmodyfikowaną wersję Androida. Urządzenia z CyanogenMod będą jednakże dostępne w limitowanej liczbie.
W Polsce smartfon zakupić będzie można drogą on-line za pośrednictwem oficjalnej strony http://europe.oppostyle.com/.
Źródło:
http://www.engadget.com/2013/09/23/oppo-n1-hands-on-video/
http://www.engadget.com/2013/12/02/oppo-n1-smartphone-launches-internationally-on-december-10th/
http://www.techinasia.com/oppo-n1-launch-us-europe-december-10/

Udostępnij
Zobacz także