Konferencje

Otwarta bankowość już dostępna w Getin Noble Bank

Getin Noble Bank oficjalnie włączył się w realizację koncepcji „otwartej bankowości” zawartej w dyrektywie PSD2. Bank właśnie uruchomił produkcyjne GetinAPI, za pośrednictwem którego licencjonowane podmioty trzecie mogą już świadczyć swoje usługi. Ponadto interfejs umożliwi budowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań odpowiadających na potrzeby rynku.
Udostępnienie środowiska produkcyjnego GetinAPI otwiera nowe możliwości dla tworzenia usług przez TPP. W skrócie – klient banku korzystając za usług podmiotów zewnętrznych może w bezpieczny sposób zlecić usługę inicjowania płatności (PIS), skorzystać z usługi informacji o rachunku (AIS) czy też usługi potwierdzenia dostępności środków na rachunku płatnika (CAF). Interfejs został opracowany w oparciu o standard polskiego sektora płatności tzw. PolishAPI.

– Udostępnienie produkcyjnego GetinAPI to kolejny krok w budowaniu innowacyjnego i otwartego na współpracę z innymi podmiotami banku. Tworząc nasz interfejs pomyśleliśmy zarówno o wygodzie jak i bezpieczeństwie naszych Klientów. Dostęp do środowiska testowego uzyskało kilkanaście podmiotów. Mamy nadzieję, że już wkrótce zaoferują naszym Klientom korzystanie ze swoich usług.  – mówi Dariusz Królak, Kierownik Wydziału Sprzedaży Mobilnej i Internetowej w Getin Noble Banku.

Portal dla deweloperów Getin Noble Banku znajduje się pod adresem: https://www.getinbank.pl/getinapi.

Udostępnij
Zobacz także