Konferencje
Mobile Trends

Pierwszy 8-rdzeniowiec od Huawei

Wyciekła informacja, że Huawei pracuje nad nowym 5,5 calowym smartfonem, o nazwie kodowej G750, który będzie używał nowego, 8-rdzeniowego chipsetu MT6592 firmy MediaTek. Może to być pierwszy smartfon na rynku, który w pełni będzie wykorzystywał wszystkie 8 rdzeni.
Oczywiście istnieje już 8- rdzeniowy smartfon. Jest nim najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S4 – korzystający z procesora Samsung Exynos 5 Octa (istniej również wersja 4-rdzeniowa tego telefonu). Nie jest to jednak prawdziwy 8-rdzeniowiec ponieważ, de facto mogą w nim działać jednocześnie tylko 4 rdzenie. Samsung zdecydował się na takie rozwiązanie, ze względów oszczędności energii w telefonie. Pół rdzeni jest szybsze i przeznaczone do bardziej skomplikowanych operacji, drugie pół włącza się przy mniejszym obciążeniu, jest trochę niżej taktowana, ale też wolniej zużywa energię.
W oficjalnym komunikacie marketingowym MediaTek, możemy przeczytać: „Poprzez umożliwienie by procesy przebiegały równocześnie, dzięki użytkowi wielu różnych rdzeni, prawdziwy 8-rdzeniowy procesor MediaTek, inteligentnie alokuje moce obliczeniowe tam gdzie są potrzebne, zarówno na aplikacje, jak i na procesy. Z prawdziwym 8-rdzeniowym procesorem MediaTek, użytkownicy mogą ściągać duże ilości danych, hardcore’owo grać, oglądać najwyższej jakości wideo lub korzystać z innych typów wielozadaniowości, bez odczuwania jakichkolwiek lagów lub nadmiernej konsumpcji baterii.”
Źródło:
http://www.knowyourmobile.com/huawei/huawei-g750/21505/leaked-huawei-handset-run-mediateks-true-octa-core-cpu
 

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także