Konferencje
Mobile Trends

Pierwszy smartfon od Amazon.com – już w środę premiera!

Już za dwa dni, 18 czerwca 2014 roku, rynek smartfonów zostanie wzbogacony nie tylko o kolejny model telefonu, ale o nowego producenta – w środę Amazon zaprezentuje swój pierwszy smartfon. Na tle konkurencji wyróżniać go będzie zestaw nietuzinkowych cech, jak np. aż 5 kamer przednich oraz możliwość wyświetlania obrazów 3D.
Amazon to potęga w kategorii sprzedaży internetowej. W Polsce nie jest jeszcze nazbyt popularny, lecz w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach stanowi on ogromną platformę e-handlu, gdzie można kupić niemal każdy sprzęt, książki, filmy, gry i wiele innych. Amazon stworzył już własne tablety oraz najpopularniejsze czytniki e-booków, czyli Kindle. Teraz przyszła pora na smartfon sygnowany logiem Amazon.
Telefon ma posiadać kilka innowacyjnych funkcjonalności, które będą wyróżniać go na tle konkurencji. Zostały one zaprezentowane w tajemniczy sposób w promocyjnym wideo:

Co będzie potrafił?

Poniżej przedstawiamy przewidywania dotyczące najistotniejszych cech nowego telefonu od Amazona:

  • Będzie śledził twój ruch – telefon będzie posiadał 5 przednich kamer, śledzących ruch użytkownika. Najprawdopodobniej pozwolą one na całkowicie bezdotykową obsługę telefonu.
  • Będzie wyświetlał obrazy 3D – zarówno tapeta telefonu, jak i aplikacje, będą mogły być wyświetlane w taki sposób, aby jak najlepiej odwzorowywały efekt trójwymiarowości i będą mogły być oglądane z kilku perspektyw, w czym pomogą przednie kamery.
  • Zmieni sposób użytkowania telefonu – dzięki zastosowaniu kamer i wyjątkowo czułych sensorów, telefon najprawdopodobniej zrezygnuje z pewnych ikon w aplikacjach, na rzecz gestowej obsługi. Niektóre opcje mogą być zatwierdzane np. poprzez przekrzywienie telefonu w prawo lub w lewo, co ułatwi także obsługiwanie telefonu jedną ręką.
  • Będzie konwertował zdjęcia na tekst – smartfon ma umieć przetworzyć wykonane z jego pomocą zdjęcie tekstu na notatkę tekstową. Może pomóc to w tłumaczeniach lub np. w zapisywaniu danych z wizytówek czy tablic informacyjnych.
  • Będzie działał w oparciu o zmodyfikowany system Android – najprawdopodobniej smartfon będzie w działał w oparciu o Fire OS, czyli modyfikację systemu Android, znaną z tabletów Kindle Fire. Będzie to oznaczało konieczność pobierania aplikacji ze sklepu Amazon Appstore.
  • Będzie posiadał 4.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD 720p.

M-commerce w rozkwicie

screen shot 2014-06-05 at 11.48.25 amPAmazon to ogromna platforma e-commerce. Właściciele serwisu zdają sobie również sprawę z potencjału m-commerce oraz tego, iż coraz więcej zakupów w serwisie dokonywanych jest z poziomu telefonów. Dlatego też smartfon Amazonu może zdecydowanie wpłynąć na pozyskanie nowych, wiernych klientów Amazon.com. Dotychczas aplikacja Amazon była skazana na łaskę Google i Apple, teraz zacznie działać niezależnie i będzie z niej mógł swobodnie korzystać każdy posiadacz nowego telefonu, co wpłynie także na rozpropagowanie m-marketingu. Amazon najprawdopodobniej będzie zachęcać posiadaczy telefonów do zakupów, oferując im unikatowe rabaty.
Amazon ogłosił dzisiaj również, iż na chwilę obecną w ich sklepie Amazon Appstore dostępnych jest ponad 240 000 aplikacji i gier, dostępnych w blisko 200 krajach na różnych urządzeniach. Dla porównania, w sklepie Apple liczba aplikacji wynosi 1,2 miliona, podobnie jak w Google Play Store.
Żródło:
http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=176060&p=RssLanding&cat=news&id=1940045
http://www.businessinsider.com/everything-we-know-about-amazons-new-3-d-phone-2014-6
http://bgr.com/2014/05/01/amazon-smartphone-photos-kindle-phone-images-exclusive/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także