Konferencje
Mobile Trends

Podsumowanie pół roku działania systemu BLIK

Zasięg systemu płatności mobilnych BLIK jest coraz większy. Już teraz zakupy telefonem zrobimy w ponad 100 tys. terminali płatniczych, obsługiwanych przez: eService i First Data Polska. BLIK to również popularna metoda płatności online. Można nim zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych. BLIKIEM wypłacimy również gotówkę w ponad 11 tysiącach bankomatów.
Dzięki współpracy z eService i First Data Polska – największymi polskimi agentami rozliczeniowymi, BLIKIEM można zapłacić w ponad 100 tysiącach sklepów, kawiarni, punktów usługowych i handlowych.
Obie firmy obsługują zbliżone ilości terminali – po ok. 50 tysięcy urządzeń, za pomocą których Klienci zrobią zakupy BLIKIEM. A to dopiero początek rozwoju sieci akceptacji.
Przypomnijmy że BLIK wystartował 9 lutego 2015 roku.
Celem Polskiego Standardu Płatności, twórcy BLIKA, jest zdobycie pozycji najwygodniejszej i najpopularniejszej formy płatności w Internecie. Już teraz BLIKIEM można zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów i na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, czy eCard.
BLIK to nie tylko szybki sposób na zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie. To także bezpieczna wypłata gotówki z bankomatu bez konieczności zabierania z domu portfela. Od 24 lipca takich transakcji za pomocą BLIKA możemy dokonywać w ponad 6 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów, należących do sieci Euronet.
Dzięki dołączeniu bankomatów sieci Euronet, osoby, które pobrały aplikację BLIK mogą, korzystając z systemu, wypłacić pieniądze w 11,5 tys. urządzeń. To już ponad połowa wszystkich bankomatów w Polsce. Wypłaty BLIKIEM są możliwe we wszystkich bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego Credite Agricole, Getin Bank, Idea Bank oraz we wpłato-bankomatach Euronet i bankomatach, które umożliwiają wypłatę w obcej walucie.
BLIK to niezwykle wygodna metoda płatności, z której może dziś korzystać już ponad 800 tysięcy osób. Aby skorzystać z BLIKA wystarczy pobrać aplikację mobilną jednego z banków – założycieli systemu, czyli: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Aby dokonać zakupu należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie.
PSP prowadzi również dynamiczne działania aby sieć akceptacji BLIKA we wszystkich kanałach rosła jak najszybciej. W na etapie wdrożeniowym są obecnie: Paytel, IT Card – Planet Cash, Blue Media.

– BLIK trafia do coraz szerszego grona klientów dzięki współpracy z największymi dostawcami usług płatniczych, takimi jak eService, First Data Polska, czy takim graczem jak Euronet. Liczba terminali i bankomatów obsługująca stworzony przez nas system rośnie z dnia na dzień, a mobilne płatności są nie tylko bezpieczne i szybkie, ale również coraz bardziej powszechne – mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Więcej informacji na temat systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na stronie www.blikmobile.pl oraz stronie Polskiego Standardu Płatności – www.polskistandardplatnosci.pl.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także