W dniach 21-22 września w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się konferencja The Way Forward. Była to już trzecia edycja międzynarodowej konferencji TWF Conference o najnowszych trendach w świecie technologii. Na wydarzeniu byli również obecni reprezentanci firmy ClickMaster Polska.
Otwierającą konferencję prelekcję o zachęcającym tytule „Building a 100 Million Dollar Technology Company Without Selling Your Soul” wygłosił Alim A. Somani, obecnie Executive w Avanade. Dołączył on do firmy Infusion w 2001 jako jej piąty pracownik. Po krótkim czasie stał się jej prezesem. W ciągu następnych 15 lat firma Infusion rozwinęła się ze startupu w Nowym Jorku do międzynarodowej firmy zatrudniającej 700 pracowników w różnych krajach świata, w tym również we Wrocławiu i Krakowie. W 2017 roku Infusion została wykupiona przez Avanade za ponad 100 milionów dolarów. Podczas prelekcji Alim przedstawił swoją drogę od bycia stażystą na studiach, poprzez założenie oddziału firmy w Kanadzie, aż do przejęcia firmy przez Avanade, dzieląc się przy tym cennymi doświadczeniami oraz wskazówkami zarówno dla pracowników, jak i przedsiębiorców prowadzących firmy w branży IT.
Podczas drugiego dnia konferencji główną uwagę przyciągnęły dwie prelekcje. Pierwsza z nich była prowadzona przez Daniela Materowskiego, programistę wcześniej wspomnianej firmy Infusion. Opowiadał on o zupełnie nowym języku programowania Elm. Jest to język, który kompiluje się da JavaScript’a, co się wiąże z tym, iż dla osoby potrafiącej programować w JavaScript’cie nauka Elm’a jest stosunkowo prosta.
Natomiast druga prelekcja warta uwagi była wygłaszana przez Pawła Tkaczyka, zawodowego mówcę publicznego, właściciela agencji MIDEA, autora dwóch bestsellerowych książek. Podczas swojej prelekcji opowiadał on o tworzeniu zespołu, który doprowadzi projekt do końca. Zaprezentował jakie typy osobowości najczęściej występują w zespołach oraz które są najbardziej przydatne w różnych fazach projektu. Prezentacja była bardzo merytoryczna i jednocześnie inspirująca.
Po przerwie obiadowej na scenie pojawił się Tomasz Leśniakiewicz, font-end developer pracujący w firmie Boy Scouts of America. Nie wygłaszał on jednak prelekcji, a zaprezentował nam bardzo ciekawy występ beatbox’owy. Było to ciekawe urozmaicenie konferencji.
W przerwach pomiędzy prelekcjami można było przetestować przewodnictwo elektryczne plasteliny, jak również wypróbować okulary HoloLens od firmy Microsoft. Urządzenie to jest wstanie wyrenderować nam otaczające nas miejsce oraz je zmodyfikować za pomocą gestów dłoni.
Organizacja konferencji stała na najwyższym poziomie, od przygotowanych prelekcji, poprzez gadżety i upominki dla gości aż po poczęstunek i napoje. Z pewnością chcemy być tam także za rok! Serwis MobileTrends.pl był patronem medialnym wydarzenia.
Filip Marzec
Michał Przeklasa
Zdjęcia: https://www.facebook.com/twf.community/