Konferencje
Mobile Trends

Polska branża mobilna rozwija się w zaskakującym tempie i zmierza w bardzo dobrym kierunku – Tomasz Pawlisiak

Tomasz Pawlisiak, frontend developer i specjalista od Responsive Web Design, w ramach 3 pytań do prelegenta opowiada o aplikacjach, bez których nie wyobraża sobie swojego smartfona. Podkreśla on także istotność inspiracji, jako czynnika, który pomaga w tworzeniu coraz lepszych rozwiązań. Przypominamy, że specjalnie dla tych, którzy cenią sobie poszukiwanie nowych inspiracji i otwieranie głowy na nowe pomysły, czeka Inspiration Day, który będzie miał miejsce 12. lutego podczas Mobile Trends Conference 2015.
Gdybyś miał zostawić na swoim telefonie tylko trzy aplikacje, na które z nich padłby Twój wybór i dlaczego?
Myślę, że byłyby to Google Chrome, Facebook i Spotify. Nie jestem uzależniony od Facebooka, nie jestem hardcore userem, nie wrzucam na walla zdjęć kotów, czy piosenek Gotye. Od dłuższego czasu używam tego portalu jako agregata informacji ze świata, z branży, codzienną dawkę inspiracji oraz jedno z głównych narzędzi komunikacji. Jestem uzależniony od pozytywnych dźwięków, nie potrafię pracować bez dobrej nuty na słuchawkach, codzienne ćwiczenia też umilam sobie odpowiednią playlistą. Nie popieram nielegalnych źródeł, a Spotify oferuje nam naprawdę wiele za grosze. Google Chrome – to chyba oczywiste!
Development Day, Business Day, a może Inspiration Day – na który z dni konferencji czekasz z największą niecierpliwością i dlaczego?
Rozum mówi, żebym odpowiedział Development Day, ale serce jednak silniejsze. Inspiracje to główny powód dla którego uczestniczę w tego typu wydarzeniach. Na co dzień zajmuję się koncepcjami i rozkminianiem niezwykłych rzeczy, dlatego porządna dawka inspiracji to jest to, na co czekam. Tym bardziej, że polska branża mobilna rozwija się w zaskakującym tempie i zmierza w bardzo dobrym kierunku. Stawiam też na networking party, bo wiadomo przy czym rodzą się najlepsze pomysły.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends Conference 2015. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Teoretycznie o projektowaniu i wdrażaniu responsywnych stron internetowych. A praktycznie? Nie chcę, aby był to suchy wykład o dobrych praktykach, trendach czy technikaliach. Nie jest to wiedza tajemna i każdy ogarnięty użytkownik sieci nie ma problemu ze znalezieniem informacji na ten temat. Na pewno zadam więcej pytań, niż dam odpowiedzi. Pokażę inną twarz tej technologii i zasieję ziarnko niepewności. Mam nadzieję, że nie jednego słuchacza zainspiruję. Zapraszam.

Tomasz Pawlisiak

Frontend developer, projektant użyteczności i interfejsów stron internetowych oraz aplikacji moblinych. Tworząc niestandardowe rozwiązania, stara się myśleć nieszablonowo. Entuzjasta i praktyk teorii dostępności, specjalista w zakresie responsywnych stron internetowych. Pracownik firmy outsourcingowej Future Processing oraz właściciel studia kreatywnego Inksze. Prelegent, wystąpił m.in. podczas pierwszej edycji WebMastah Camp. Bloger, mąż, ojciec.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także