Konferencje

Potrzebujemy zdecydowanie więcej usług takich jak Uber – Piotr Biegun

Dzisiaj odpowiedzi na 3 pytania do prelegenta Mobile Trends Conference 2015 odpowiada Piotr Biegun, założyciel Whalla Labs oraz jeden z organizatorów Startup Weekend Poznań i Hive61. W mini wywiadzie mówi o tym, czym Uber zasłużył sobie na miano jego ulubionej aplikacji mobilnej. Zdradza również swoje przewidywania dotyczące branży mobilnej na rok 2015.
Jakich nowości możemy się spodziewać w branży mobilnej w 2015 roku?
Rok 2015 to przede wszystkim  wzrost mobile w sektorze dużych firm. Przy obecnej penetracji rynku przez smartfony oraz wzroście popularności Bring Your Own Device duże firmy będą musiały dostosować swoje procesy do obecnych trendów, aby pozostać efektywne i zaspokoić potrzeby swoich pracowników. 2015 to również dalszy wzrost nakładów reklamowych w mobile kosztem m. in. TV i druku, który przełoży się w bezpośredni sposób na wzrost kosztów akwizycji użytkowników, ale też przychodów wydawców aplikacji. Warto również obserwować postępujący rozwój conntected device (lodówki, pralki, zegarki, opaski itp.), które staną się bardziej popularne i zaczną ułatwiać codzienne życie przeciętnego Kowalskiego.
Jaka jest Twoja ulubiona aplikacja i dlaczego?
Trudno wybrać jedną ulubioną aplikację, ale jeśli miałbym już wybrać jedną to zdecydowanie jest to Uber. Może aplikacja sama w sobie nie jest zbyt rozbudowana, ale sposób w jaki działa Uber to jest przyszłość mobile. Dwa kliknięcia, wchodzę, jadę, wychodzę i tyle. Brak potrzeby noszenia portfela, brania udziału w procesie płacenia, mówienia gdzie się jedzie, po prostu przenosimy się z jednego miejsca w drugie – niesamowite uczucie. Potrzebujemy zdecydowanie więcej takich usług.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends Conference 2015. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Prelekcja na Mobile Trends Conference 2014 będzie o tym jak psychologia behawioralna pomaga budować aplikacje mobilne. Aplikacje mobilne, które odnoszą sukces wykorzystują psychologię do budowania swojej przewagi po przez tworzenie nowych nawyków. Jeśli ktoś podchodzi na poważnie do budowania aplikacji mobilnych to powinien wiedzieć dlaczego ludzie pierwsze co robią po wstaniu rano to przeglądanie Facebooka lub czytanie maili – te prezentacja pozwoli znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Piotr Biegun

Założyciel Whalla Labs, jeden z organizatorów Startup Weekend Poznań i Hive61. Na co dzień zajmuje się analizą procesów biznesowych i projektowaniem rozwiązań technicznych zwiększających ich efektywność, w tym aplikacji mobilnych. W wolnej chwili żegluje i jeździ na nartach, fan psychologii behawioralnej oraz statystyk.

Udostępnij
Zobacz także