Konferencje

Powrót do przyszłości – nowa klawiatura fizyczna dla iPhone’a Typo Keyboard

 „Czasem musimy zrobić krok w tył, aby ruszyć do przodu” – to slogan reklamujący nowe akcesorium do iPhone’a, które z pewnością trafi do serc wielu użytkowników tego urządzenia. Czy kiedykolwiek, decydując się na nowy model telefonu stanąłeś przed dylematem – ekran dotykowy czy klawiatura QWERTY? Osoby przyzwyczajone do tradycyjnych klawiatur z dystansem podchodzą do nowych technologii. Inni przeszli na „dotykową stronę mocy” i mają się z tym całkiem dobrze, ale czasem jednak im tęskno za lekko wypukłymi przyciskami klawiatury. Oto nadchodzi rozwiązanie tych dylematów – Typo Keyboards.
Ryan Seacrest, amerykański prezenter telewizyjny (prowadził m.in. amerykańskiego „Idola”) właśnie zainwestował milion dolarów w start-up, wprowadzający nowe akcesorium do iPhone’a, jakie stanowi klawiatura Typo. Seacrest wraz z Laurencem Hallierem planuje zainwestować w sumie ponad 5 milionów dolarów w rozwój różnych wariantów Typo.
Pomysł wziął się stąd, iż Seacrest oraz wielu jego przyjaciół miało w zwyczaju używać dwóch telefonów – jednego z fizyczną klawiaturą QWERTY do wysyłania wiadomości, a drugiego – iPhone’a – do wszelkich pozostałych czynności. Ponieważ inne rynkowe klawiatury nie spełniały ich oczekiwań, Seacrest i spółka spędzili 2 lata na opracowywaniu klawiatury idealnej.
Typo wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim sposobem „montażu”. Nie jest to klawiatura dopinana na kabelku czy działająca na zasadzie Bluetooth czy też innych technologii. Typo do złudzenia przypomina etui na iPhone’a – po prostu nasuwamy dwie części z góry i z dołu urządzenia, wydłużając odrobinę naszego iPhone’a.  Zajmuje minimalnie mało miejsca, dając równocześnie maksymalnie dużo przestrzeni na ekranie – użycie Typo zamiast klawiatury dotykowej zwiększa ilość wyświetlanych na ekranie informacji aż o 40%.
Typo ma wejść do sprzedaży w 2014 roku, ale już teraz można zamówić je w przedsprzedaży. Model dla iPhone 5C lub 5S kosztuje 99 dolarów. Jeśli zapowiedzi Seacresta się spełnią, wkrótce światło dzienne ujrzą nowe modele Typo, dostosowane do innych modeli telefonów. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji tego dodatku:
Film: http://www.youtube.com/watch?v=u8LH7p5mnk8
Źródło:
http://www.businessinsider.com/ryan-seacrest-typo-keyboard-2013-12

Udostępnij
Zobacz także