Konferencje

Prawdziwie mobilne fakturowanie – nowa aplikacja inFakt.pl na Androida

inFakt.pl, lider fakturowania i księgowości online, wprowadził nową aplikację do fakturowania dla smartfonów z Androidem. Dzięki niej możliwe jest wystawianie faktur, a także zapisywanie danych klientów i produktów w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja jest już gotowa do pobrania za darmo z Google Play.

Podaj NIP, a dane pobiorą się automatycznie

Wystawienie faktury w aplikacji mobilnej inFaktu wymaga wypełnienia prostego formularza. Jest to o tyle łatwe, że nie trzeba znać pełnych danych klienta. Wystarczy podać NIP, a dane pobiorą się automatycznie z GUS-u. Tak pobrane dane można zapisać w aplikacji, aby szybko skorzystać z nich w przyszłości.
Szczególnie wygodny sposób wystawienia nowej faktury polega na wybraniu jednej z uprzednio wystawionych faktur i użyciu funkcji „wystaw podobną”. Dzięki temu można łatwo wystawić fakturę, w której tylko niektóre dane ulegają zmianie, np. data, cena, czy nazwa produktu.
Aplikacja mobilna inFakt.pl - 1A oto inne funkcje aplikacji mobilnej inFaktu dla smartfonów z Androidem:

  • wysyłka faktur do klientów e-mailem prosto z aplikacji,
  • zapisywanie klientów i produktów oraz korzystanie z danych zapisanych w aplikacji www,
  • lista wszystkich wystawionych faktur,
  • zapisywanie numerów kont bankowych,
  • oznaczanie faktur jako „zapłacone”,
  • integracja z kontem www inFakt.pl.

Synchronizacja aplikacji z kontem www inFakt.pl

Połączenie aplikacji z kontem użytkownika dostępnym na komputerze oznacza, że faktura wystawiona w smartfonie jest dostępna także po zalogowaniu do inFaktu przez www i odwrotnie. Analogicznie jest w przypadku innych danych. Dzięki temu aplikacja mobilna to naturalne uzupełnienie możliwości, które daje Program do Fakturowania inFakt.
Aplikacja mobilna inFakt.pl - 3Aplikację inFaktu na Androida można pobierać za darmo z serwisu Google Play. W aplikacji można założyć darmowe konto testowe inFakt.pl, które jest dostępne także po zalogowaniu przez www. Darmowe konto pozwala testować fakturowanie w aplikacji i wersji www wystawiając do 3 faktur w miesiącu.
Ponadto bezpłatne konto w wersji www pozwala przetestować Program do Księgowości przez 30 dni oraz skorzystać z 60-dniowego testu obsługi księgowej przez Biuro Rachunkowe inFakt.

inFakt dostępny jest zarówno dla Androida, jak i dla iOS

Aplikacja mobilna dla Androida dołączyła do aplikacji dla iPhone’a, którą inFakt wydał w maju 2014 r. Program dedykowany urządzeniom marki Apple, oprócz wystawiania faktur, umożliwia m.in. wykonywanie zdjęć faktur kosztowych, które można wysyłać wprost do księgowej w inFakcie. Daje także dostęp do rozliczeń księgowych, w tym do przychodów i kosztów, kwot podatków, a także kwot składek ZUS. Te funkcje zostaną udostępnione w aplikacji inFaktu dla Androida już wkrótce.

Udostępnij
Zobacz także