Konferencje
Mobile Trends

Premiera: Moto G, czyli tani i dobry smartfon od Motoroli

Motorola to producent, o którym obecnie coraz więcej osób zapomina. Firma jednak właśnie dała o sobie przypomnieć i wypuściła na rynek budżetowy smartfon Moto G.
Motorola właśnie wypuściła na światowy rynek nowy smartfon. Należy on do kategorii tańszych, ale niekoniecznie gorszych urządzeń. Cena jest jego zdecydowanym atutem, bowiem smartfon kosztuje 179 dolarów, czyli około 560 zł (bez żadnych umów i SIM-locków). Operatorzy współpracujący z Motorolą mają oferować smartfon nawet w jeszcze niższych cenach.
Moto G wyposażony jest w 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p. Zasila go czterordzeniowy procesor, do tego mamy 1GB RAMu i dwie opcje pojemności pamięci – 8 lub 16GB. Jeśli chodzi o multimedia, smartfon posiada aparat 5-megapixeli (plus 1.3Mpx w kamerce przedniej).
W kwestii oprogramowania, Moto G działa w oparciu o Android 4.3 Jelly Bean, chociaż producent obiecuje aktualizację do KitKat’a 4.4 w przeciągu najbliższych tygodni. System ma bardzo niewiele szlifów charakterystycznych dla Motoroli, jest pozostawiony raczej w stanie surowym i nie znajdziemy na nim żadnych dodatków, co ma swoje plusy i minusy.
Moto G przypomina wyglądem starszy model, Moto X. Tylny panel telefonu możemy dowolnie wymieniać, nadając smartfonowi nasz ulubiony kolor czy wzór. Kolorowe smartfony są pozytywnie przyjmowane przez użytkowników, a same kolory Motoroli pokazane na zdjęciach promocyjnych przywodzą na myśl kolorowe iPhone’y 5C – Moto G można kupić w kolorze niebieskim, morskim, czerwonym, żółtym, fioletowym, białym i czarnym (plus wiele dodatkowych opcji, sprzedawanych osobno).
Kolorowa obudowa służy celom estetycznym, i to dosłownie – smartfon ma niezdejmowalną baterię, którą trzeba było w estetyczny sposób zamaskować. Moto G nie posiada także wejścia na kartę micro SD.
W dobie kryzysu ekonomicznego, w którym niestety ciągle tkwimy, budżetowe smartfony mają spore wzięcie. Alcatele z Firefoxem, iPhone’y 5C, czy właśnie nowa Motorola G świadczą o ciągłym zapotrzebowaniu na tańszych braci słynniejszych i potężniejszych modeli smartfonów.
Źródło:
http://www.theverge.com/2013/11/13/5096680/motorola-moto-g-announced-price-availability
http://www.motorola.com/us/consumers/moto-g/Moto-G/moto-g-pdp.html

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także