Konferencje

Prezentacja aplikacji mobilnej na mockupach – 22 przykłady szablonów PSD

Prezentacja wizualna aplikacji mobilnej nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy nie mamy pojęcia jak się za to zabrać ze strony technicznej. Jak napisała Ewa Topolska w swoim wpisie sprzed paru dni – „Stworzenie aplikacji to dopiero czubek góry lodowej. Teraz następuje w zasadzie najtrudniejszy etap – trzeba zachęcić użytkowników, aby pobierali oni aplikację ze sklepów.” Z tą sentencją trzeba się bezsprzecznie zgodzić i warto zaznaczyć, że promocja aplikacji to nie tylko jej ładne zaprezentowanie na markecie, wiele aplikacji ma także swoje własne witryny na których są one udostępniane do ściągnięcia. Wystarczy spojrzeć na główne strony gigantów takich jak Flickr, Instagram czy WhatsApp a zobaczymy ich aplikację zaprezentowaną na realnych urządzeniach mobilnych, baa nawet na kilku typach. Dlaczego? Prosty powód – Pan Kowalski czy Pan Smith z USA chce zobaczyć jak będzie wyglądała aplikacja, którą zainstaluje na swoim urządzeniu po ściągnięciu. Zamiast wrzucać suche screeny naszej apki dajmy użytkownikowi coś więcej, zaprezentujmy nasz produkt tak jak wygląda on w rzeczywistości czyli na urządzeniu mobilnym. Zademonstrowanie aplikacji tak jak to robią wspomniane wcześniej popularne aplikacje i serwisy umożliwia nam między innymi mockup PSD. Dla tych co nie mieli nigdy styczności z szablonem mockup, to krótko mówiąc jest to gotowy plik z makietą urządzenia do którego wystarczy wgrać screenshot swojej aplikacji, wynikiem czego będziemy mieli gotową statyczną wizualizację naszego projektu.
htconeW dzisiejszym wpisie przedstawiamy 22 przykłady mockupów różnych urządzeń mobilnych, do pobrania za darmo, które pomogą zaprezentować twoją aplikację, stronę responsywną czy inny projekt który przygotowałeś na urządzenie mobilne. Wszystkie pliki są w formacie PSD (Photoshopowy format) z inteligentą warstwą dzięki której dosłownie ograniczamy się do przeciągnięcia i upuszczenia screena naszego projektu. Do otworzenia i edycji plików PSD potrzebny nam jest Adobe Photoshop lub Gimp, ten pierwszy można ściągnąć w wersji trialowej która w zupełności nam wystarczy bo przecież nie robimy wizualizacji codziennie, zaś drugi program jest zupełnie darmowy. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zapraszać do pobrania plików i życzyć owocnej pracy przy wizualizacji własnego projektu na mobilnych urządzeniach.
ipad1. Nokia Lumia
Download: Nokia Lumia PSD
2. Smartfon Google Nexus 6
Download: Nexus 6 PSD
3. Smartfon Google Nexus 6
Download: Google Nexus 6 PSD Mock-Up
4. Smartfon HTC One M7
Download: HTC One M7 Mock-up
5. Smartfon Samsung Galaxy S5
Download: Samsung Galaxy S5 PSD Mock-up
iphone5s6. Smartfon Samsung Galaxy S4
Download: Samsung Galaxy S4 PSD Mock-up
7. Smartfon Xperia S
Download: Xperia S PSD Mock-Up
8. Smartfon Google Nexus 5
Download: Nexus 5 PSD
9. Smartfon Blackberry Z10
Download: Blackberry Z10 PSD Mock-up
windowsphone10. Smartfon Windows Phone 7
Download: Windows Phone 7 PSD
11. Smartfon Huawei Ascend
Download: Huawei Ascend PSD
12. Smartfon Nokia Lumia 920
Download: Nokia Lumia 920 PSD
13. Smartfon Nokia Lumia 930
Download: Nokia Lumia 930 PSD
14 Smartfon iPhone 5S
Download: iPhone 5S PSD
15 Smartfon iPhone 6S
Download: iPhone 5S PSD
16. Smartfon One PLus
Download: One PLus PSD Mock-up
oneplus17. Smartfon Lumia 820
Download: Lumia 820 PSD Mock-up
18. Smartfon MotoX
Download: Moto X PSD Mock-up
19. Smartfon HTC One M8
Download: HTC One M8 Mock-up
20. Smartfon Huawei Ascend
Download: Huawei PSD
21. Tablet Nexus 10
Download: Nexus 10 PSD Mock-Up
22. Tablet Apple iPad Air
Download: iPad Mock-Up
nexus10Mockupy są szczególnie przydatne wtedy gdy chcemy szybko a zarazem ładnie zaprezentować efekty swojej pracy na realnym urządzeniu. Za pomocą dobrze wykonanego mockupu w przyjazny sposób przedstawisz swoje aplikacje w prezentacjach na konferencjach czy wykładach, w markecie z aplikacjami, na stronie WWW, a nawet będzie można go używać w dokumentacji technicznej i opisie programu przeznaczonego dla użytkownika końcowego. Warto zawsze mieć pod ręką kilka szablonów PSD z których będziemy korzystać.

Udostępnij
Zobacz także