Konferencje

Project Tango – rewolucyjny sensor 3D w prototypie smartfona od Google


Zespół Google Advanced Technology and Projects (ATAP) ujawnił właśnie szczegóły Projektu Tango – nowego prototypu smartfona, który zawiera całkowicie rewolucyjny sensor monitorujący ruch 3D. To rewolucyjny krok w stronę zupełnie nowej funkcjonalności urządzeń mobilnych.
Chcemy, aby urządzenia mobilne posiadały ludzkie rozumienie pojęcia przestrzeni i ruchu – mówi Johnny Lee, reprezentujący grupę ATAP. Całkowicie nowy typ sensora 3D skanuje przestrzeń fizyczną wokół nas. To klucz do sukcesu Projektu Tango, który otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie nawigacji po pomieszczeniach czy tworzenia map, dzięki niemu można tworzyć także nowe rodzaje gier, wykorzystujące fizyczną przestrzeń. Kolejne rozwiązania czekają tylko na ich odkrycie.

Dołącz do zespołu

Przyszłość jest niesamowita. Współpracując, możemy zbudować ją szybciej – tak Google podsumowuje Projekt Tango. Google jest obecnie w posiadaniu 200 prototypów telefonów wyposażonych w sensor 3D, które chcą rozdać wszystkim tym, którzy mogą w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju tego urządzenia. Poprzez swoją stronę, Google poszukuje profesjonalnych deweloperów, którzy chcą stworzyć coś więcej, niż kolejną aplikację na ekrany dotykowe. Do 14 marca 2014 roku przyjmowane są zgłoszenia od wszystkich chętnych do współpracy przy projekcie.

Co dalej?

To, jak rozwinie się Projekt Tango, jest jeszcze zagadką. Google podchodzi ostrożnie do swoich nowych rozwiązań, co jest warte docenienia. Zamiast robić medialny szum wokół swojego nowego projektu, obiecując cuda z bajek, Google zastrzega, że wszystko jeszcze przed nimi i być może dzięki Projektowi Tango powstanie całkowicie przełomowe rozwiązanie mobilne, ale podchodźmy do tego ostrożnie i czekajmy na to, co przyniesie przyszłość.
 

 
EDIT:
Google oficjalnie porzuciło projekt Tango. Więcej informacji o samym projekcie oraz o przyczynach i skutkach jego zakończenia możecie przeczytać na stronie: https://www.dailywireless.org/mobile/what-happened-to-google-tango/

Udostępnij
Zobacz także