Konferencje

Projekt Fi wkracza w życie – usługi telekomunikacyjne od Google już dostępne

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o Prokejcie Fi, nowym „dziecku” Google, którego prace dotyczą usług telekomunikacyjnych. O ile jeszcze kilka dni temu o projekcie nie mówiło się zbyt wiele i był w dużej mierze owiany tajemnicą, wczoraj Google ujawniło szczegóły Projektu Fi, tym samym rozpoczynając oferowanie usług telekomunikacyjnych mieszkańcom USA jako operator wirtualny (MVNO). Głównym celem projektu jest udostępnienie abonentom jak najszybszego łącza. Dzięki Projektowi będzie można również skorzystać ze swojego telefonu, nawet, jeśli… zostawimy go w domu.

Łącz się z najszybszą siecią

Projekt Fi to udostępnienie przez Google usług bezprzewodowych  za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnych należących do operatorów T-Mobile oraz Sprint, wykorzystując również  ponad milion zaufanych hotspotów Wi-Fi. Osoby decydujące się na korzystanie z usług Google otrzymają dostęp do najszybszej w danym momencie sieci, niezależnie od tego, czy będzie to sieć Wi-Fi czy też sieć komórkowa. Dzięki Projektowi telefon będzie automatycznie łączył się z najszybszymi, zaufanymi i sprawdzonymi przez Google hotspotami. Po połączeniu Google zadba o szyfrowanie przesyłanych danych.

Dzwoń z dowolnego urządzenia

Numery telefonów będą przechowywane w chmurze, wobec czego klienci Projektu Fi będą mogli korzystać z dowolnego urządzenia w celu wykonania połączeń ze swojego numeru – potrzebne będzie jednie aplikacja Google Hangouts. Celem Google jest umożliwienie komunikacji za pomocą dowolnej sieci oraz dowolnego urządzenia, co ma pomóc chociażby w przypadku pozostawienia telefonu w domu lub w biurze.

Płać tylko za to, co wykorzystujesz

Google chce zyskać przewagę nad konkurencją, oferując „sprawiedliwe” warunki płatności i korzystania z usług. Firma chce być fair wobec swoich abonentów, wobec czego mają oni płacić jedynie za wykorzystany transfer. Projekt Fi oferuje jeden prosty plan taryfowy: za $20 miesięcznie abonent otrzyma standardowe usługi (połączenia głosowe, SMSy, wsparcie połączeń Wi-Fi na poziomie międzynarodowym w ponad 120 krajach, plus nielimitowane SMSy za granicę oraz niskie ceny połączeń międzynarodowych). Dodatkowa opłata to $10 miesięcznie za 1GB przesłanych danych w kraju i za granicą. Aby abonenci nie byli zmuszani płacić za niewykorzystane dane, jak w przypadku większości taryf innych operatorów, Google będzie zwracać pieniądze za niewykorzystany transfer, bez pobierania prowizji i pomniejszania przysługującej kwoty.

Jedyny telefon, jaki na chwilę obecną w połączeniu z taryfą będą mogli otrzymać abonenci, to Nexus 6, wyprodukowany przez Motorolę. Nexus 6 dostępny będzie w wariancie 32GB oraz 64GB pamięci. Zapłacić za niego będzie można jednorazowo w kwocie $649 lub $699, lub też w abonamencie na 24 miesiące za kwotę $27,04 lub $29,12 miesięcznie. Również obecni posiadacze tego urządzenia będą mogli korzystać z dobrodziejstw Projektu Fi.
Obecnie, dołączenie do grona abonentów Projektu Fi jest możliwe jedynie poprzez zaproszenie, które można otrzymać, odwiedzając oficjalną stronę projektu.
Źródło:
http://googleblog.blogspot.com/2015/04/project-fi.html
http://fi.google.com/about/network/

Udostępnij
Zobacz także