Konferencje

Przeciek od Samsunga: Galaxy Glass prawdopodobnie we wrześniu 2014

Kim Yoo-chul z „The Korea Times” powołując się na anonimowego, wysoko postawionego pracownika Samsunga, przytoczył w swoim artykule kilka niepotwierdzonych rewelacji na temat „Galaxy Glass” – nowego, potencjalnego konkurenta „Google Glass”.
Według dziennikarza prawdopodobna premiera nowych smart okularów od Samsunga miałaby mieć miejsce we wrześniu bieżącego roku, podczas IFA w Berlinie – największych na świecie targów elektroniki użytkowej. Galaxy Glass miałby łączyć się ze smartfonem, wyświetlać powiadomienia o połączeniach oraz umożliwiać słuchanie muzyki (czyli bardzo podobnie jak „Google Glass”).
Dlaczego Samsung chce wypuścić swoje smart okulary? „Powód jest prosty. Potencjalny rynek dla smart okularów jest ogromny” – mówi anonimowy pracownik Samsung Electronics i trudno się z nim nie zgodzić. Kim przytacza dalszą część wypowiedzi swojego źródła: „Smart okulary, które zostaną przedstawione przez Samsunga, są nowym konceptem w dziedzinie ubieralnych urządzeń i mogą prowadzić do niespotykanej dotąd, ekscytującej kultury komunikacji. Smart okularami chcemy podkreślić nasz cel jakim jest obranie pozycji lidera na rynku o udowodnionym potencjale. Zdajemy sobie sprawę, że ubieralne urządzenia nie będą generowały zysków natychmiast. Jednakże stabilne wypuszczanie nowatorskich urządzeń pokazuje nasze zaangażowanie jako lidera na nowych rynkach”.
Pewnym potwierdzeniem informacji na temat premiery „Galaxy Glass” jest fakt, że Samsung już w październiku 2013 zarejestrował patent okularów w Koreańskim Biurze Własności Intelektualnej. Oczywiście czas pokaże, czy rewelacje się potwierdzą.
Źródła:
http://www.koreatimes.co.kr/www/news/tech/2014/01/133_150500.html
http://mashable.com/2014/01/27/samsung-galaxy-glass/#:eyJzIjoiZiIsImkiOiJfZnV0NWV3a25yaDB3MGp2bSJ9

Udostępnij
Zobacz także