Konferencje

Przyszłość technologii – nowoczesne sprzęty audio

25
Technologia cały czas pędzi naprzód, stale się rozwijając i w związku z tym zaskakując coraz bardziej. Już teraz posiadamy rozwiązania, które kiedyś można było zobaczyć jedynie na futurystycznych filmach, albo o których fantaści pisali w swoich książkach. Szersze grono osób nie może pozwolić sobie na nie we własnym domu, jednak są szczęśliwcy, którzy mogą podobny sprzęt posiadać na własność. Wiele takich nowoczesnych rozwiązań ma jednak niebagatelną cenę – ale warto wiedzieć, że istnieją, choćby po to, żeby sobie pomarzyć!

Telewizor i obraz w jednym

Współczesne telewizory są z pewnością o wiele bardziej kształtne i atrakcyjne wizualnie niż ich poprzednicy. Z roku na rok design jeszcze się udoskonala, a i sprzęt audio towarzyszący im jest stale na coraz wyższym poziomie. Ale czy ktoś widział kiedyś idealne połączenie sztuki i rozrywki – sprzęt łączący w sobie obraz oraz telewizor? Rzecz jasna mowa o obrazie będącym dziełem sztuki. Wystawa Audio Video Show 2017 udowodniła, że twórcy telewizorów nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i że mogą się one stale rozwijać bez strachu o ewentualne zastąpienie przez komputery.
The Frame jest wytworem bardzo znanej firmy i gdy zostanie wyłączony, przechodzi w stan Art Mode, wyświetlając bądź wybrany obraz (z bogatej kolekcji tych bezpłatnych), bądź też fotografię, którą wykonał sam właściciel. Jest to więc telewizor ukryty w obrazie – można rzec, że rozwiązanie bardzo wygodne nawet z punktu widzenia zabezpieczenia przed kradzieżą!

Kolumny audio dla oryginalnych.

Współczesność promuje wyjątkowość, oryginalność, wolę wyróżniania się. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje do swoich mieszkań czy domów sprzętów unikalnych, które są same w sobie atrakcyjne i na pewno przyciągną uwagę każdego odwiedzającego. Avantgarde Acoustic (avantgarde-acoustic.pl) to producent rzeczy wyjątkowych, które spodobają się wszystkim kreatywnym. Niesamowite wzornictwo łączy się z perfekcyjnym dźwiękiem, gwarantowanym przez kolumny tubowe.
Głośnik jest doskonale wkomponowany w intrygujący kształt zwłaszcza w najnowszym Avantgarde Acoustic Trio XD. Potrójne głośniki są same w sobie ozdobą pokoju i świetnie pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym. Do tego dochodzą oczywiście dodatkowe parametry – trójdrożny system wspierany jest poniżej częstotliwości 100 Hz przez aktywne subwoofery Basshorn. Sercem urządzenia jest tuba średniotonowa, z dolną granicą przetwarzania 600 Hz. Została w nim zastosowana technologia CDC oraz CPC. Warto dodać, że sprzęt można nabyć w różnych kolorach, co jeszcze doskonalej pozwoli wpasować mu się w nowoczesne otoczenie.

Sprzęt hifi najwyższej klasy

Urządzenia hifi są same w sobie wyjątkowo nowoczesne – sama nazwa nawiązuje przecież do wysokiej wierności pod względem dźwięku, jaką można w nich uzyskać. Wszystkie tego typu urządzenia będą się rozwijać i stale podlegają modyfikacjom. Warto zwrócić uwagę na kilka zupełnie wyjątkowych, jak najdroższy wzmacniacz świata, czyli Pivetta Opera Only (jego koszt to około 7 milionów złotych), wyjątkowy wzmacniacz zintegrowany E-270 od Accuphase, czy jeszcze lepszy wzmacniacz zintegrowany E-370 Accuphase.
Co ciekawe, pęd za nowoczesnością nie sprawia bynajmniej, że sentyment za przeszłością odchodzi w niepamięć. Dlatego w wielu współczesnych domach pojawiają się unowocześnione technologie z dawnych lat – na przykład gramofon. Pod tym względem warto zwrócić uwagę na Music Hall (musichall.pl) – firmę, posługującą się zaawansowaną technologią, która stylizowana jest na dawną, bądź unowocześnia niegdysiejsze rozwiązania. Niezwykle oryginalnym gramofonem tego producenta jest na przykład IKURA. Prezentuje się bardzo współcześnie dzięki nowoczesnemu designowi – zastosowane w nim rozwiązania również zadziwiają. Chodzi przede wszystkim o autorską koncepcję chassis z odizolowanymi platformami czy talerz z MDF-u wyposażony w matę filcową.
Jak zatem widać, przyszłość technologii jawi się w jak najlepszych barwach – aż szkoda, że nie można błyskawicznie przenieść się kilkadziesiąt lat naprzód i już teraz zobaczyć, jakie rozwiązania będą wówczas dostępne!

Udostępnij
Zobacz także