Konferencje

Rewolucja w m-commmerce! Ruszył Empik Premium Pay&Go, Rossmann GO oraz nadawanie przesyłek przez aplikację od InPostu.

Dla niektórych marek ze świata e-commerce pandemia Covid-19 była wielką szansą do rozwoju. Zwycięzcy poprzednich edycji Mobile Trends Awards postawili na ekspansję i rozwój swoich aplikacji. Empik uruchamia płatności Pay & Go, Rossmann wprowadza Rossman Go, a InPost wdraża nową usługę nadawania przesyłek bezpośrednio z poziomu aplikacji. 

Usługa Premium Pay&Go 

Dzięki tej usłudze klienci, którzy w swoich smartfonach posiadają zainstalowaną aplikację Empik mogą zeskanować wybrane produkty i zapłacić za nie w specjalnych kasach za pomocą aplikacji. 

Na ten moment za produkty możemy zapłacić za pomocą podpiętej karty, ale w przyszłości funkcjonalność ta ma zostać rozszerzona m.in. o Apple Pay, Google Pay czy BLIK. 

Z nowej usługi Empiku korzystać mogą tylko posiadacze pakietu Empik Premium oraz Empik Premium Free. W początkowym etapie z tej funkcjonalności skorzystamy w 10 salonach w Polsce: 

  • Warszawa (Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Wola Park, CH Janki);
  • Wrocław (CH Magnolia Park);
  • Szczecin (Galeria Galaxy);
  • Kraków (Park Handlowy Zakopianka);
  • Opole (CH Karolinka);
  • Poznań (CH Poznań Plaza);
  • Łódź (CH Port Łódź).

Do końca 2020 roku opcja ma zostać rozszerzona do 50 sklepów na terenie całej Polski. 

Aplikacje Empik możecie pobrać TUTAJ dla systemów Android i TUTAJ dla posiadaczy iOS.  

Jak dołączyć do Empik Premium oraz Empik Premium Free? Sprawdź szczegóły na stronie www i w regulaminie.  

Rossmann GO 

Od 1 grudnia klienci Rossmana, tak jak w Empiku, mogą zrobić zakupy przy użyciu wyłącznie mobilnego urządzenia. W przeciwieństwie do poprzednika opcja ta jest już dostępna we wszystkich sklepach w Polsce. 

Za zakupy możemy zapłacić za pomocą podpiętej karty, Blikiem, przelewem online, Google Pay lub Apple Pay.

Aplikacja Rossmann dostępna jest na systemy Android, iOS oraz Huawei AppGallery. 

InPost 

Funkcja na którą wielu z nas czekało! Przetestowaliśmy i możemy stwierdzić, że działa doskonale! Nadawanie przesyłek przez aplikację bez konieczności naklejania etykiet nigdy nie było prostsze. Wystarczy wypełnić dane odbiorcy i nadawcy, opłacić paczkę Blikiem i zanieść ją do Paczkomatu. Skrytkę możemy otworzyć na dwa sposoby: skanując udostępniony w aplikacji kod QR lub wpisując ręcznie 9 cyfrowy kod nadania. 

Przesyłki możemy nadawać zarówno do dowolnego Paczkomatu, jak i na wskazany przez nas adres.  Tak jak i cała aplikacja InPost Mobile, ta funkcja jest bardzo intuicyjna w obsłudze. 

Aplikacja InPost Mobile dostępna jest zarówno na systemy Android jak i iOS

Mobile Trends Awards

Podczas Mobile Trends Awards 2017 Rossmann SDP zajął II miejsce w kategorii nagroda specjalna za aplikację Rossmann PL.  Empik za swoją aplikację zajął III miejsce na Mobile Awards 2018. Podczas ubiegłorocznej gali Mobile Trends Awards 2019 InPost otrzymał aż dwie statuetki: nagrodę główną oraz nagrodę za III miejsce w głosowaniu internautów. 

Czy w tym roku uda się im powtórzyć sukces z poprzednich lat?  

Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Już od 10 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Co roku w około 10 kategoriach konkurują ze sobą małe i duże firmy. Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą eksperci branży mobile analizuje nadesłane zgłoszenia i ocenia design, użyteczność, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność. 

Obecność w gronie nominowanych to ogromne wyróżnienie. Natomiast wygrana w Mobile Trends Awards to możliwość dołączenia do niekwestionowanej elity. Do grona marek, które tworzą projekty i aplikacje mobilne na najwyższym poziomie. Nie czekaj i wyślij swoje zgłoszenie już teraz. Kto wie, może w tym roku statuetka trafi właśnie w Twoje ręce? Więcej informacji znajdziesz na mobiletrendsawards.pl

Udostępnij
Zobacz także