Konferencje

Rób zdjęcia smartfonem i zarabiaj

Serwis Fotolia, oferujący tzw. stock photos, czyli zdjęcia, które możemy wykupić i wykorzystać do dowolnych celów bez obawy o łamanie praw autorskich, stworzył właśnie aplikację mobilną. Nie służy ona jednak kupowaniu zdjęć, a ich sprzedawaniu!
Dzięki nowej aplikacji Fotolia Instant, możemy zarabiać na naszych smartfonowych zdjęciach. Dzięki tej aplikacji możemy wykonywać zdjęcia, nakładać na nie filtry (podobnie jak np. w Instagramie), a następnie udostępniać je i sprzedawać. Poza filtrami aplikacja umożliwia także bardziej zaawansowane opcje, jak edycja ekspozycji czy apertury.
Zdjęcia muszą spełniać pewne zasady, obowiązujące powszechnie na Fotolii. Rozmiar minimalny to 3Mpx, choć zalecane jest przesyłanie możliwie największej rozdzielczości. Warto zwracać również uwagę, aby zdjęcia nie zostały poddane kompresji, która wpływa na pogorszenie ich jakości. Zdjęcia będą również poddawane moderacji.
Fotolia Instant ma służyć zarówno amatorom, jak i profesjonalnym fotografom, którzy potrzebują podstawowych narzędzi do pracy „w biegu”. Po akceptacji przez moderatora, zdjęcia ukażą się w kategorii Fotolia Instant Collection i domyślna cena za zdjęcie wynosi 3 kredyty (ok. 12zł). Aplikacja ma pomóc we wzbogaceniu bazy Fotolii o bardziej aktualne, nowoczesne zdjęcia „w ruchu”.
Aplikacja jest już dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i wkrótce ma być dostępna także w sklepie Google Play Store.
http://pl.fotolia.com/instant

Udostępnij
Zobacz także