Konferencje

Mobilna wersja Skype dostanie funkcję wideokonferencji

Z okazji 10 rocznicy swojego istnienia Skype przygotował specjalną aktualizację dla swoich mobilnych użytkowników. Już niedługo w mobilnej wersji popularnego komunikatora pojawi się opcja prowadzenia darmowej wideokonferencji; wcześniej dostępna jedynie na komputerach stacjonarnych, teraz zostanie sprowadzona na sprzęty z Androidem, Windows 10 Mobile, a także na iPhony i iPady.

Wczesny dostęp do funkcji

Użytkownicy szczególnie zainteresowani nową funkcją mogą już teraz zapisywać się na program wczesnego dostępu. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz (dostępny pod tym linkiem), w którym należy podać: swój adres email, nazwę konta Skype, kraj zamieszkania oraz system operacyjny urządzenia. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy aktualizacja z mobilnymi wideokonferencjami zostanie dopuszczona do powszechnego użytku.

Skype w liczbach

Z okazji rocznicy zespół Skype’a pochwalił się paroma osiągnięciami, m.in tym, że użytkownicy programu przeprowadzili już w sumie dwa tryliony minut rozmów. Nawet z pomocą kalkulatora ciężko byłoby przeliczyć tak długi czas na lata. Skype odniósł też sukces na scenie mobile – na swoje urządzenia przenośne pobrało go już 750 milionów użytkowników, dzięki czemu aplikacja stała się jedną z najpopularniejszych w Sklepie Google i iTunes.
Źródło:
www.blogs.skype.com

Udostępnij
Zobacz także