Konferencje
Mobile Trends

Rozszerzona rzeczywistość pomaga głuchoniemym

Nowoczesne technologie i rozwiązania mają nam służyć w różnych obszarach życia. Aplikacje na urządzenia mobilne zapewniają nam rozrywkę, pomoc w organizacji czasu, pracy, dają nam najszybszy dostęp do najnowszych informacji… tymczasem okazuje się, że znajdują one zastosowanie także w pomaganiu osobom niepełnosprawnym, a konkretnie tym z dysfunkcją słuchu.
Niemiecki magazyn „Deaf Magazine” wykorzystał rozszerzoną rzeczywistość (ang. augmented reality), by pomóc osobom głuchoniemym w pełnym zrozumieniu tekstu pisanego. „Deaf Magazine” to publikacja z zakresu lifestyle, dedykowana osobom z dysfunkcją słuchu. Magazyn wykorzystał technologię AR, by czytelnicy mogli w pełni zrozumieć sens czytanego tekstu. Rozszerzona rzeczywistość stanowi pomost pomiędzy językiem pisanym, a językiem migowym.
Artykuły w magazynie dotyczą m.in. trendów w niemieckim języku migowym, newsów i globalnej kultury głuchoniemych. Podzielone są one na krótkie sekcje, a czytelnicy mogą użyć swoich smartfonów, by rozbudować je w obrazy lub filmy z napisami czy też osobą „migającą” tekst. Dzięki temu głuchoniemi mogą uczyć się nowych słów, co pozwala zminimalizować bariery między „ich światem”, a „światem zewnętrznym”.
Dzięki innowacyjnemu podejściu do języka migowego, publikacja wygrała Red Dot Award w roku 2013 i została nominowana do German Design Award 2014.
Mamy nadzieję, że tak kreatywne i pożyteczne wykorzystanie technologii mobilnych przyniesie ze sobą kolejne rozwiązania, które będą pomagały osobom niepełnosprawnym w poprawie jakości ich życia.
Źródło:
http://www.creativebloq.com/print-design/deaf-magazine-showcases-sign-language-beautiful-print-9134387

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także