Konferencje

Samsung Galaxy K Zoom, czyli aparat cyfrowy i smartfon w jednym

Jeśli funkcja aparatu jest dla Ciebie jedną z najważniejszych w smartfonie lub też po prostu nie lubisz nosić dodatkowej cyfrówki przy sobie, Samsung Galaxy K Zoom jest dla Ciebie. K Zoom to nowy smartfon z serii Galaxy, który ma w sobie tyle samo z dobrego aparatu cyfrowego, co ze smarfona. Raczej nie do końca praktyczny na co dzień, może stanowić świetne rozwiązanie na wakacyjne wojaże.

Dwa w jednym

Telefon wygląda jak idealny przykład 2w1 – patrząc z jednej strony widzimy 4,8-calowy ekran smartfona z Androidem, bliźniaczo podobny do najnowszego Galaxy S5, patrząc od drugiej – front aparatu cyfrowego z wysuwanym obiektywem. Aparat, w jaki wyposażony został smartfon posiada rozdzielczość 20,7 Mpx oraz 10-krotny zoom optyczny. Smartfon działa w oparciu o Androida 4.4. Posiada 2GB pamięci RAM oraz łączy w sobie czterordzeniowy procesor 1,3GHz z dwurdzeniowym 1,7GHz. Pamięć wewnętrzna to 8GB. Pamięć wydaje się mała i zakup dodatkowej karty microSD jest raczej niezbędny, jeśli chcemy zmieścić na telefonie zarówno aplikacje, jak i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Selfie alarm

Oprogramowanie aparatu niesie ze sobą wiele trybów i funkcji. Jedną z ciekawszych jest tzw. selfie alarm – aparat ma opcję wykrywania twarzy i kiedy chcemy zrobić sobie zdjęcie „z ręki”, aparat zacznie piszczeć, jeśli nie wykryje twarzy w kadrze. Praktycznym trybem jest także opcja śledzenia – możemy ustawić aparat tak, by śledził dany poruszający się obiekt, nie tracąc na nim ostrości.

Waga ciężka

Połączenie cyfrówki i smartfona niesie ze sobą oczywiście uboczne skutki wizualne i wagowe. Smartfon jest zdecydowanie grubszy i cięższy od innych urządzeń z linii Galaxy. Obiektyw tworzy wybrzuszenie, przez co telefon nie może leżeć płasko na stole.  Jednak mimo nieco powiększonych gabarytów, w porównaniu do innych modeli „2w1” ten jest akceptowalny i stosunkowo zgrabny.

Smartfon wakacyjny?

Samsung Galaxy K Zoom to raczej nie jest rozwiązanie na co dzień. Wydaje mi się, iż to świetne rozwiązanie na wyjazdy, kiedy nie chcemy brać ze sobą dużo drogiego sprzętu, ani też nosić wszędzie dwóch urządzeń – na potrzeby szybkich, wakacyjnych fotek takie połączenie telefonu z aparatem może okazać się bardzo dobre. Oszczędzamy miejsce i wagę, a zarówno aparat jak i telefon mamy zawsze pod ręką. Tym bardziej, że na wakacjach czy innych wyjazdach staramy się wypocząć, a nie korzystać non-stop z funkcji telefonu. Można więc potraktować Galaxy K Zoom jako przeciętną cyfrówkę z „awaryjnie” wbudowanym telefonem – aby raz na czas sprawdzić skrzynkę e-mail czy wysłać SMS do rodziny.
Samsung Galaxy K Zoom przeznaczony jest jedynie na rynek azjatycki i europejski, ponieważ producent twierdzi, iż nie spotkałby się on ze zbyt dużym zainteresowaniem na rynku amerykańskim.
Źródło:
http://www.businessinsider.com/samsung-galaxy-k-zoom-2014-4
http://www.engadget.com/2014/04/28/samsung-galaxy-k-zoom-hands-on/

Udostępnij
Zobacz także