Konferencje

Samsung Galaxy S5 Mini – premiera prawdopodobnie już w lipcu!

Nie są to jeszcze oficjalnie potwierdzone informacje, ale poszlaki wskazują, iż Samsung Galaxy S5 Mini trafi do sprzedaży już w nadchodzącym miesiącu – lipcu 2014. Nowy telefon ma być mniejszą wersją flagowego Samsunga Galaxy S5. Wersja mini będzie posiadać nieco inne od flagowca parametry, ale ciągle może trafiać w gusta wielu użytkowników.
Mimo dodanego w nazwie „mini”, Samsung Galaxy S5 Mini wcale może nie być taki mały. Standardowa wersja S5 posiada 5.1-calowy ekran, a wersja mini wyposażona ma być w ekran 4.5 cala. To ciągle czyni go telefonem większym od np. iPhone’a 5S.
Jeśli chodzi o specyfikacje hardware, smartfon posiadać będzie czterordzeniowy procesor 1.4 GHz, 1.5GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. Telefon posiadać będzie również aparat 8MPx. Rozdzielczość wyświetlacza ma wynosić 720p (u większego brata jest to HD 1080p). Ponadto z większym modelem będą go łączyć takie cechy jak Gorilla Glass 3, skaner odcisków palca, pulsometr oraz opcje łączności. Będzie również wodo- i kurzoodporny.
Również z wyglądu nowy telefon podobny będzie do starszego brata – nie tylko pod kątem kształtu, ale również specyficznego, perforowanego tyłu obudowy. Telefon będzie działał w oparciu o system Android 4.4.2 KitKat.
Według przewidywań, telefon ma trafić do sprzedaży w połowie lipca. Jego cena ma wynosić około $550.
Źródło:
http://www.sammobile.com/2014/06/10/exclusive-samsung-galaxy-s5-mini-receives-a-high-res-photoshoot-treatment/
http://www.sammobile.com/2014/06/30/samsung-galaxy-s5-mini-to-hit-retail-in-mid-july/

Udostępnij
Zobacz także